"Trakya havası" çekimleri İpsala ve Süloğlu'da sürüyor

"Trakya havası" çekimleri İpsala ve Süloğlu'da sürüyor
"Trakya havası" çekimleri İpsala ve Süloğlu'da sürüyor
EDİRNE (AA) - Rumeli Televizyonu'nu programlarından "Trakya havası" çekimlerini İpsala ve Süloğlu'da sürdürüyor.Kanalın Trakya Koordinatörü Recep...

EDİRNE (AA) - Rumeli Televizyonu'nu programlarından "Trakya havası" çekimlerini İpsala ve Süloğlu'da sürdürüyor.

Kanalın Trakya Koordinatörü Recep Dural'ın yapım ve sunuculuğunu üstlendiği, mayıs ayından bu yana Havsa, Uzunköprü, Keşan'da sürdürülen çekimler İpsala ve Süloğlu'nde devam ediyor.

Dural, yaptığı açıklamada, programın yoğun ilgi gördüğünü ifade ederek, "Biz Rumeli TV olarak 10 yıldır yayın yapıyoruz ve biz hemşehrilerimizin sesi ve kulağı oluyoruz. Onları ekranlara taşıyoruz. Gerek köy veya ilçelerini tanıtarak gerekse müzik ve haberler ile birlikte oluyoruz. Amacımız Trakya, Balkan ve Rumeli kültürünü yaşatmak. Bu amaçla Edirne önemli bir kentimiz. 8 yıldır Edirne de program çekimlerimiz gerçekleşiyor. Ancak son 2 aydır hemen hemen her köyde ve ilçede çekimlerimiz var. Bizleri evlerinde ağırlayan tüm teyzelerimize ve kahvehanelerde bizleri misafir eden amcalara teşekkür ediyoruz. Çünkü kanalımızı kendi kanalları gibi görüyorlar. Bende bir genç olarak bir nebze bir şeyler katabiliyorsam kültürümüze ne mutlu bana'' diye konuştu.

Dural, Trakya havası programının her akşam 21.30'da Rumeli TV ekranlarına geldiğini kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  haber

  ,

  Müzik

  ,

  Akşam

  ,

  Yayın

  ,

  Köy

  ,

  genç

  ,

  edirne