Trakya Üniversiteler Birliği toplandı

Trakya Üniversiteler Birliği toplandı
Trakya Üniversiteler Birliği toplandı
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversiteler Birliği toplantısı Çanakkale'de yapıldı.Toplantıya Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Çanakkale...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversiteler Birliği toplantısı Çanakkale'de yapıldı.

Toplantıya Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek katıldı.

Toplantıda 6. alt kurul toplantısında alınan kararlara ilişkin değerlendirmeler yapıldı, yedi farklı dilde hazırlanan ve basımı gerçekleştirilen Trakya Üniversiteler Birliği Kataloğu'nun güncellenmesine karar verildi.

2015-2016 eğitim öğretim yılında Trakya Üniversiteler Birliği Üyesi üniversitelerin ortak gerçekleştirecekleri sosyal , kültürel ve sportif faaliyetler ile bilimsel toplantıların da ele alındığı toplantıda TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Projeleri konusunda eğitim toplantıları ile üniversite-sanayi işbirliği toplantıları yapılarak "Proje Günleri"nin düzenlenmesi kararlaştırıldı.