"Trakya Üniversitesi anaokulu kapatılmasın"

"Trakya Üniversitesi anaokulu kapatılmasın"
"Trakya Üniversitesi anaokulu kapatılmasın"
EDİRNE (AA) - Doğal Yaşamı Koruma Vakfı Edirne Temsilcisi Bülent Bacıoğlu, Trakya Üniversitesi anasınıfının kapatılacağı kararını üzüntüyle...

EDİRNE (AA) - Doğal Yaşamı Koruma Vakfı Edirne Temsilcisi Bülent Bacıoğlu, Trakya Üniversitesi anasınıfının kapatılacağı kararını üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

Bacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, anaokul binasının Teknopark'a devredilmesi nedeniyle haziran ayında kapatılacak olmasının yanlış bir karar olduğunu savundu.

Üniversite anaokulunun betonlaşan kentte çocukların nefes aldığı güzel bir okul olduğunu ifade eden Bacıoğlu, şunları kaydetti:

"Bu eğitim yuvasının anaokulundan alınarak yerinin Teknopark'a tahsis edileceğini öğrenmemiz ayrıca sorgulanması gereken bir durumdur. Doğal alanı ve bahçesi ile çocukların özgüvenle yaşayabileceği bu yer yerine Teknopark için daha mantıklı bir yer yapılması ya da tahsis edilmesi mümkündür. Bu kararın Trakya Üniversitesi yönetim makamlarınca yeniden değerlendirileceği beklentisi ve bu yanlış karardan dönüleceği umudu içinde olmak istiyoruz."

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  koruma

  ,

  yönetim

  ,

  edirne