Trakya'daki gümrük çalışanlarına iftar verildi

Trakya'daki gümrük çalışanlarına iftar verildi
Trakya'daki gümrük çalışanlarına iftar verildi
EDİRNE (AA) - Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarına iftar verildi.Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kentteki bir otelde verilen...

EDİRNE (AA) -  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarına iftar verildi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kentteki bir otelde verilen iftarın ardından yaptığı konuşmada, gümrük çalışanlarının devletin en büyük kuruluşlarından birinde çalıştığını söyledi.

Gümrük teşkilatlarının devlete gelir getiren bir kuruluş olduğunu belirten Şahin, "İşte bunun saymanlığını yapan gümrük çalışanlarıdır. Belki sizler görmüyorsunuz ama yaptığınız her işle kuruşu kuruşuna devletin lehinedir. Gecesi gündüzü olmayan, sadece izin süresince izin kullanabilen kişiler gümrük çalışanlarıdır.  Bazen yüzünüzdeki terinizi dahi silmeye vaktiniz yok ama bazen rahat olabiliyorsunuz. Şu bir gerçek ki Kapıkule Sınır Kapısı'nda görev yapanların rahatı olduğuna şahsen ben inanmam. Eğer 'biz çok rahat bir görevdeyiz' diyorsanız, bilemiyorum yanılmış olabilirsiniz" diye konuştu.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın da iftara katılan gümrük çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Şahin, Yalçın ve  Bulgaristan Svelingrad Bölge Müdürlüğü yetkililerince Kapıkule, Hamzabeyli ve Pazarkule sınır kapılarında görev yapan personele başarı belgesi verildi.