Trakya'nın amatör sporları masaya yatırıldı

Trakya'nın amatör sporları masaya yatırıldı
Trakya'nın amatör sporları masaya yatırıldı
-Edirne Valisi Şahin: -"Spor bir disiplindir. Bir gencin mutlaka bir spor dalında marifeti olmalıdır" -TASKK Genel Başkanı Düşmez: -"Gençleri bilgisayar önünden kurtaracaksak yapılacak en önemli uğraşlardan biri spordur"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, " Spor bir disiplindir. Bir gencin mutlaka bir spor dalında marifeti olmalıdır" dedi.

Şahin, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) ve Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) işbirliğiyle düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşmada, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale'den birçok temsilcinin etkinliğe katıldığını söyledi.

Amatör spor kulüplerinin spor açısından önemli bir işlevi üstlendiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Gençlerimizin her biri bu kulüplere üye olmalıdır. Spor çok farklıdır. Spor bir disiplindir. Bir gencin mutlaka bir spor dalında marifeti olmalıdır. Musiki dalında bir marifeti olmalıdır. Dolayısıyla çocuklarımız sporda ve musikide bir dalda başarı göstermesi lazım. Bunların ikisi de bir güzellik ve disiplindir. Disiplinli olmak istiyorsak bu alanlarda yol kat etmek lazım. Amatör spor kulüpleri çocuklarımızın içerisinde bulunması gereken bir yerdir."

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını söyledi. ASKF'ye kentte yeni bir yer tahsis ettiklerini belirten Gürkan, amatör spor kulübü başkanlarına çalışmalarında başarılar diledi.

 

-"Sporun kardeşliğini topluma enjekte etmeye çalışıyoruz"

 

TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez de sporun ülkenin çimentosu olduğunu söyledi.

Türkiye'de TASKK olarak sporun kardeşliğini topluma enjekte etmeye çalıştıklarını ifade eden Düşmez, "Sevgili valilerimiz ve belediye başkanlarımız ciddi katkılar yapıyorlar. Amatör spor kulüpleri, futbol ve tüm spor dallarında gençlere üniteler ve kuruluşlar sağlıyor. Gençleri bilgisayar önünden kurtaracaksak yapılacak en önemli uğraşlardan biri spordur. Biz hayatımız boyunca spor adamı olarak buna inandık" diye konuştu.

Çalıştaya, TÜ Kırkpınar Beden Eğitimi ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz,  Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne ASKF Başkanı İbrahim Acar, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale amatör spor kulübü temsilcileri katıldı.