Trap Cumhuriyet Kupası

Trap Cumhuriyet Kupası
Trap Cumhuriyet Kupası
-Alper Pınar Mersin'de düzenlenen yarışlarda birincilik elde etti

EDİRNE (AA) -  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nca Mersin'in Erdemli ilçesinde düzenlenen Trap Cumhuriyet Kupası yarışlarında avukat Alper Pınar birincilik elde etti.

Edirne Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü sporcusu Pınar, 23 - 25 Ekim tarihlerinde düzenlenen yarışlarda 15 plaktan 11'ini vurarak birinci oldu. Pınar'ı İzmir Atıcılık İhtisas Kulübü sporcusu Öner Civan ve İstanbul Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü sporcusu Yavuz İlnam takip etti.

Pınar, yaptığı açıklamada amacının milli formayı giymek olduğunu söyledi.

Ay yıldızlı formayı giyene kadar çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Pınar, şunları kaydetti:

"Bu sene katıldığım altı resmi müsabakanın üçünde final attım ve yine ağustos ayında İzmir'de düzenlenen Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası'nda 125 plakta 118 vuruş ile finale girerek finalde de madalya maçları sonucunda müsabakayı üçüncü olarak tamamladım.  Böylelikle sezonu üç final ve birisi altın diğeri bronz iki madalya ile sonlandırmış bulunuyorum. Daha önceki yıllarda da resmi müsabakalarda aldığım üç bronz bir gümüş madalyam vardı.

Edirne tarihinde bir ilki gerçekleştirerek atıcılık branşında trap dalında ilk şampiyonluğu elde ettim. Daha  öncesinde de resmi  müsabakalar da trap dalında alınan yukarıda belirttiğim  ilk madalyalar sanırım bana ait. Hedeflerim asla bitmeyecek. Milli takımın ay yıldızlı formasını göğsüme takmak için mücadele etmeye devam edeceğim. Nasibimse olur. Formayı bir kez bile giydikten sonra bu sporu zevk için yapıp aileme daha fazla zaman ayırmayı düşünüyorum."