TREPAŞ abonelerini uyardı

TREPAŞ abonelerini uyardı
TREPAŞ abonelerini uyardı
-"TREPAŞ, çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerimizi aramakta, indirimli elektrik hakkında bilgi vermekte ancak asla kargo ile müşteriden şahsi bilgi içeren belge talep etmemektedir"

EDİRNE (AA)  - Vatandaşlar, TREDAŞ tarafından indirimli elektrik satışı yapılacağı yönündeki aramalara itibar etmemeleri yönünde uyarıldı.

TREDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde TREDAŞ ve TREPAŞ adı kullanarak "indirimli elektrik satışı" yapılacağı yönünde müşterilerinin arandığının tespit edildiği belirtildi.

Arayan kişilerin kimlik fotokopisi, imza sirküleri, tapu kayıtları, sanayi sicil belgeleri gibi evrakı müşterilerimizden kargo ile kendilerine göndermelerini veya kapıya gelecek kişiye teslim etmelerini söyleyerek, indirimli elektrik satış sözleşmesi adı altında belge imzalatıldığı bilgilerinin kendilerine ulaştığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"TREDAŞ veya TREPAŞ adını kullanarak müşterilerimizi kandıran kişi veya kişiler; PTT veya kargo şirketleri aracılığıyla müşterilerimize sözleşme adı altında evrak göndermekte, müşterilerimiz ise evrakı okumadan ve kontrol etmeden imzalamaktadır. İmzaladıkları belgeler sonucu müşterilerimiz fahiş tutarlı elektrik faturalarına, ceza ve ihtar yazılarına, haklarında icra işlemi başlatıldığı yönünde uyarı yazılarına maruz kalmaktadır. 

Müşterilerimizi, ilerde kendilerini sorumluluk altında bırakacak, yüklü elektrik faturaları ödemelerine sebep olacak bu tür korsan, kaçak ve sahtekar  firmalarla muhatap olmamaya, imzaladıkları evrakı dikkatlice okumaya ve okuduktan sonra TREPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezlerinden bilgi almaya, şüphelendikleri durumda Tüketici Hakları Hakem Heyeti ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu nezdinde işlem yapmaya davet ediyoruz. 

TREPAŞ, çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerimizi aramakta, indirimli elektrik hakkında bilgi vermekte ancak asla kargo ile müşteriden şahsi bilgi içeren belge talep etmemektedir. TREPAŞ satış uzmanları müşterilerimizi adreslerinde ziyaret ederken Şirket Kimlik Kartını kullanmakta, indirimli elektrik satış sözleşmesi imzalarken asla müşterimizden kimlik, ehliyet, tapu vb evrak fotokopisi almamaktadır.

Müşterilerimizin indirimli elektrik alma hakkını kullanırken kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemeleri için içeriğini bilmedikleri sözleşme vb ad altındaki evraka imza atmamaları, kargo veya posta yoluyla kimseye şahsi bilgilerini içeren resmi belgelerini göndermemeleri, şirketimizin adını kullanarak arayanların şirket çalışanımız olup olmadığını teyit etmeleri önem arz etmektedir. Her tür şikayet için 444 88 35 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya bilgi@trepas.com.tr adresine elektronik posta gönderebilirsiniz."