TÜ giyim atölyesi açıldı

TÜ giyim atölyesi açıldı
TÜ giyim atölyesi açıldı
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu giyim atölyesi, düzenlenen törenle açıldı.TÜ Rektörü Prof. Dr....

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu giyim atölyesi, düzenlenen törenle açıldı.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, törende yaptığı konuşmada, hazır giyimin büyüyen bir sektör olduğunu söyledi. TÜ öğrencilerine her türlü imkanın sunulduğunu aktaran Yörük, "Okulumuzun giyim bölümünden mezun olanlara iş imkanı sağlanıyor. Edirne'deki tekstil fabrikaları öğrencilerimize iş konusunda yardımcı oluyor. Elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz" diye konuştu.

Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İnce ise öğrencilerin alanında iyi şekilde teorik ve pratik olarak yetiştirildiğini söyledi.

TÜ'den mezun olan öğrencilerin tekstil fabrikalarda çalışabilecek yetkinlikte olduğunu aktaran İnce, "Giyim sektöründe ara eleman sıkıntısı var. Bizde okulumuzda teorik ve pratik alanlarımızla sektörün sıkıntısını çektiği alanı yetiştiriyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Yörük, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin ve İnce, atölyenin açılışını kurdele keserek yaptı.