TÜ öğrencileri prostat kanserine dikkat çekti

TÜ öğrencileri prostat kanserine dikkat çekti
TÜ öğrencileri prostat kanserine dikkat çekti
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyeleri, vatandaşları prostat kanserine ilişkin bilgilendirdi.Tıp öğrencileri,...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyeleri, vatandaşları prostat kanserine ilişkin bilgilendirdi.

Tıp öğrencileri, Selimiye Camisi önünde kurduğu stantta, camiden çıkan 50 yaş üzeri erkeklere prostat kanseri hakkında bilgi verdi.

TÜ Türk Tıp Öğrencileri Birliği Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Sorumlusu Ece Önay Özgür, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği erkeklerin sağlık sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Selimiye Camisi'nden çıkan vatandaşlara prostat kanserini anlattıklarını ifade eden Özgür, şunları kaydetti:

 "Vatandaşlara, prostat kanseri belirtilerinden, bunları fark ettiklerinde kimlere başvurmaları gerektiğinden, doktor muayenesinden çekinilmemesi gerektiğinden ve aciliyeti olan bir durum olduğundan bahsettik. Etkinlikte 3 saatte 400 kişiye ulaşılmıştır. Biz geleceğin hekimleri olarak önlenebilen kanserler için alacağımız tedbirleri halkımıza sunmaktan  ve bu konuda verilen önemi artırmaktan son derece mutluluk ve gurur duyuyoruz."