TÜ'de "ağrı konferansı" düzenlendi

TÜ'de "ağrı konferansı" düzenlendi
TÜ'de "ağrı konferansı" düzenlendi
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) "Bel Hastalıklarında Epiduroskopik Lazer Nöral Dekompresyon Tedavisi Workshopu" kapsamında ağrı konferansı...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) "Bel Hastalıklarında Epiduroskopik Lazer Nöral Dekompresyon Tedavisi Workshopu" kapsamında  ağrı konferansı düzenlendi.

Kore Ağrı Derneği Başkan Yardımcısı ve Kore Katolik Üniversitesi Anesteziyoloji ve Algoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Daehyun Jo, TÜ Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu'nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, bel ve sırt ağrılarının insanlığın önemli sorunlarından olduğunu söyledi.

Bel ve sırt ağrılarının her yaşta görülebileceğini aktaran Jo, "Beli ağrıyan kişiler çözümü ilk olarak ameliyatta aramamalıdır. Bu kapsamda hasta öncelikle çeşitli araştırmalara tabi tutulmalı. Konunun uzmanlarına hasta bölge kontrol ettirilmelidir. Biz bu kapsamda çeşitli uygulamalarda bulunuyoruz. Lazer tedavi de bunlardan bir tanesidir" diye konuştu.

Toplantıya, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, TÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Öztekin ve akademisyenler katıldı.

 

 


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  Trakya

  ,

  Senato

  ,

  Katolik

  ,

  Kongre

  ,

  başkan

  ,

  edirne