TÜ'de "Özgürler şoku" konferansı düzenlendi

TÜ'de "Özgürler şoku" konferansı düzenlendi
TÜ'de "Özgürler şoku" konferansı düzenlendi
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Uygulamaları çerçevesinde...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi (TÜ) Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Uygulamaları çerçevesinde "Özgürlük şoku" konferansı düzenlendi.

Psikolog Hüseyin Kaçın, TÜ Devlet Konservatuvarı'nda üniversite hayatının özgür bir ortamı sağlarken kimlik arayışındaki gençlerin özgürlük şoku yaşamasına da neden olabildiğini ifade etti.

Üniversite öğrencisinin ailesiyle bağımlılık düzeyindeki duygusal bağlarını koparması gerektiğini ve İstanbul 'da ailesi olan öğrencilerin her hafta sonu İstanbul'a gitmemesi gerektiğini belirten Kaçın "Benim önerim burada kalmanız. Arkadaşlık ilişkilerinize yatırım yapmanız. Sadece arkadaşlık yetmez, herkesin doğasında spora, sanata, resime yatkınlık vardır. Öğrencilerin ders dışında da sosyal ve kültürel etkinliklerle zaman geçirerek sosyalleşmelerinin ileriki yaşamlarına da olumlu katkılar sağlayacaktır. Bunlara yatırım yapmamız gerekiyor. Sağlıklı anne-babalar sağlıklı ve iyi bireyler yetiştirir. Ancak ruh sağlığı yerinde bireyler özgür olabilir " dedi.      

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde psikologla görüşen öğrencilerin de söz aldığı konferansta, danışan öğrenciler sorunlarını ve sorunları aşma sürecini anlattı.

 

Program sonunda proje sorumluları Esma Göktaş ve Bahar Sarı tarafından Kaçın'a teşekkür belgesi verildi. Konferansa, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, TÜ Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Cengiz Dane, akademisyen ve öğrenciler katıldı.