"Turistler kendi dilinde fiyat etiketi olan işletmeleri tercih ediyor"

"Turistler kendi dilinde fiyat etiketi olan işletmeleri tercih ediyor"
"Turistler kendi dilinde fiyat etiketi olan işletmeleri tercih ediyor"
EDİRNE (AA) - Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Yunanistan'dan gelen turistlerin genellikle kendi dillerinde fiyat...

EDİRNE (AA) - Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Yunanistan 'dan gelen turistlerin genellikle kendi dillerinde fiyat etiketi bulunan işletmeleri tercih ettiğini bildirdi.

Alioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan'dan alış veriş yapmak için birçok misafirin ve turistin Keşan'a geldiğini söyledi.

 Turistlerin genellikle kendi dillerinde fiyat etiketi bulunan işletmelerine gittiğini belirten Alioğlu, şunları kaydetti:

"KTSO olarak Türkçe ve yabancı dilde fiyat listesi kullanmak isteyen işletmelerimize çeviri ve görsel desteği sağlıyoruz. Bunun bölgemizde yaygın olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Yerli veya yabancı olsun insanların bir hizmeti ya da ürünü almadan önce ne kadar para ödeyeceklerini bilmeleri gerekiyor. Bu anlamda odamız tarafından oluşturulan ve üç dilde çevirisi yapılan fiyat listeleri iş yeri ve müşteri arasındaki güven ilişkisini sağlamış oluyor. İşletmelerimiz hangi sektörden olursa olsun fiyat etiketi oluşturması bir güven göstergesidir. Yunanistan'dan gelen vatandaşların büyük alışveriş merkezlerini tercih etmelerinin sebebi de fiyat etiketleridir. Dolayısıyla çarşı esnafımızın da vitrinlerindeki ve dükkanlarındaki ürünlerine fiyat etiketi uygulamasının kendi ticaretlerine fayda sağlayacağına inanıyoruz."

Alioğlu, oda üyeleri için hazırlanan fiyat listelerinin dağıtıldığını dile getirdi.