Turizm öğrencilerine, Edirne tatları anlatıldı

Turizm öğrencilerine, Edirne tatları anlatıldı
Turizm öğrencilerine, Edirne tatları anlatıldı
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik öğrencilerine, Edirne'ye özgü lezzetler...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik öğrencilerine, Edirne'ye özgü lezzetler tanıtıldı.

Şekerlemeci Arif Meriç Turizm 1 ve 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 100 kişilik gruba, ürettiği Kallavi Kurabiye, Deva-i Misk Helvası ve Badem ezmesi ikram etti.

Tatlıların yapılışı hakkında da bilgi veren Meriç, şunları kaydetti:

"Biz Fatih Sultan Mehmet'in torunlarıyız. İstanbul 'un fethi buradan başlamış ve burada bulunan tarih ile canlanmıştır. Büyük Usta Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi bu kenttedir. Bunların hepsi bir araya gelince işte Edirne'nin güzellikleri ortaya çıkıyor. Bugün Edirne'mize 81 vilayetten gelen öğrenci kardeşlerimize hem tarihimizi ve hem de lezzetlerimizi anlattık. Tabii bu bir esnaf olarak bizim görevimiz."

Meriç, şehir dışına çıkacak öğrencilerin Edirne'nin kültür elçisi olacağını ve dolayısıyla turistlerin kente gelmesini sağlayacağını vurguladı.

Edirne'ye gelecek turistlerin esnafa da kazandıracağını ifade eden Meriç, bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.