Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
-Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Çakay: -"Polisimiz sadece olaylara müdahale eden, suçlulara göz açtırmayan görüntüsü yanında toplum destekli polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen proje faaliyetleri ile, spordan eğitime, toplumun her kesiminden insana yönelik sevgi, yardım ve yönlendirici çalışmaları sayesinde güven ve sevgi atmosferi oluşturmaktadır"

 EDİRNE (AA) - Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kutlama mesajı yayımlayan Çakay, her anlamda köklü bir deneyime ve birikime sahip emniyet teşkilatının, modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip olarak, başarılı hizmetler verdiğini belirtti.

Emniyet teşkilatını huzurun bekçileri ve teminatı olarak tanımlayan Çakay, şunları kaydetti:

"Polisimiz sadece olaylara müdahale eden, suçlulara göz açtırmayan görüntüsü yanında toplum destekli polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen proje faaliyetleri ile, spordan eğitime, toplumun her kesiminden insana yönelik sevgi, yardım ve yönlendirici çalışmaları sayesinde güven ve sevgi atmosferi oluşturmaktadır. Yetkilerini yasalardan, desteğini halkımızdan alan Emniyet Teşkilatımız ve polisimiz, demokratik düzenin en önemli teminatlarından birini oluşturmaktadır.

Huzurun bekçileri ve teminatı olan Emniyet Teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, canını bu aziz vatan için hiç çekinmeden feda etmeye hazır Polislerimizin 10 Nisan Polis gününü en içten duygularımla kutlar, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor ve  tüm Emniyet Teşkilatımızın haftasını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."