Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü
EDİRNE (AA) - Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Albayrak, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü'nü kutladı.Albayrak, yaptığı yazılı...

EDİRNE (AA) - Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Albayrak, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş Yıldönümü'nü kutladı.

Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Polis Teşkilatı'nın ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 170 yıldır çalıştığını söyledi.

Türk polisi, bağrından çıktığı  milletin huzur ve güvenliğini sağlamak uğruna yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canını tehlikeye attığını, cesaretle ve fedakarca vazifesini yürüttüğünü ifade eden Albayrak, şunları kaydetti:

" Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelecek her türlü şer odaklarını önleme çabasında olan ve her karışı atalarımızın kanları ile sulanmış bu vatan toprakları üzerinde milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin eden polis teşkilatımıza olan güvenimiz tamdır. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.

Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye'de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Bu nedenle ülkemizi bütün sıkıntılardan kurtarıp, güçlü, saygın bir ülke haline getirmek yönetimlerin en temel görevi ve hedefleri arasında olmalıdır. "