Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü
-Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri ve muhtarlar, Edirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti

EDİRNE (AA) - Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla, Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri ve muhtarlar, Edirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Dernek Başkanı Turan Şallı, ziyarette yaptığı konuşmada, çocuk şube müdürlüğünün kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Türk polisinin görevini tam anlamıyla yerine getirdiğini belirten Şallı, "Geleceğin sahipleri olan çocuklarımız yaşamında ister istemez olumsuz olaylar karşısında ilk karşılaştıkları yerler burası olmakla birlikte buradaki yönlendirme ve çalışmaların önemi büyüktür. Emniyet teşkilatımız toplumun huzur, refah, mutluluğunu sağlamak, insan haklarına saygılı, demokratik , laik ve sosyal hukuk devletinin en önemli kurumlarından biri  olduğunu düşünmekteyiz" diye konuştu.

Ziyarette, Menzilahir Mahalle Muhtarı Ergin Karabayır, Barutluk Mahalle Muhtarı Zeki Yaşagör ve Nişancıpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz yer aldı.