Türk ve Yunan sporcular Arda Nehri boyunca pedal çevirdi

Türk ve Yunan sporcular Arda Nehri boyunca pedal çevirdi
Türk ve Yunan sporcular Arda Nehri boyunca pedal çevirdi
EDİRNE (AA) - Türk ve Yunan bisikletçiler Arda Nehri boyunca pedal çevirdi.Edirne Doğa Sporları Kulübü'nden (EDOSK) yapılan yazılı açıklamaya...

EDİRNE (AA) - Türk ve Yunan bisikletçiler Arda Nehri boyunca pedal çevirdi.

Edirne Doğa Sporları Kulübü'nden (EDOSK) yapılan yazılı açıklamaya göre, EDOSK ve Yunanistan'ın Rhesos Bisiklet Kulübü sporcuları, 21-26 Temmuz tarihlerinde Yunanistan'ın en büyük açık hava etkinliklerinden olan Arda's Festivali öncesi bir araya geldi.

Arda Nehri boyunca yapılan etkinlikte Türk ve Yunan 50'yi aşkın bisikletli, Avrupa Birliği Bisiklet Rotaları içinde olan "Demir Perde Bisiklet Rotası" üzerinde 20 kilometre pedal bastı. İki ülke dostluğunun pekiştirilmesi amacıyla yapılan bisiklet turu sonrası Türk ve Yunan bisikletliler festival etkinliklerine katıldı. 

EDOSK Bisiklet Branşı Sorumlusu Ergun Gözet, Edirne ve Türkiye ile sınırlı kalmadıklarını, etkinliklerini, yurt dışındaki ortakları sayesinde sınır ötesine taşıdıklarını söyledi.

Yunanistan'ın Orestiada kentinde faaliyet gösteren Rhesos Bisiklet Kulübü ile yıllardır çok iyi ilişkiler içerisinde olduklarını ifade eden Gözet, şunları kaydetti:

"Yunan dostlarımızla Arda Nehri'ne paralel olarak gerçekleştirdiğimiz 20 kilometrelik bisiklet turu, sürekli iletişim halinde olduğumuz Rhesos Bisiklet Kulübü ile yapmış olduğumuz onlarca etkinlikten biri. Sınır ötesini aşan etkinliklerimizi dostlukla pekiştirerek iyi ilişkiler kuruyoruz. Bugün de hem Demir Perde Bisiklet Rotası (EV 13) üzerinde Yunanlı dostlarımızla pedal çevirdik hem de onların festivalinde onlarla birlikte eğlendik."