Türkiye sıralamasında Edirne vergi tahsilatında üst sıralarda

Türkiye sıralamasında Edirne vergi tahsilatında üst sıralarda
Türkiye sıralamasında Edirne vergi tahsilatında üst sıralarda
EDİRNE (AA) - Türkiye sıralamasında Edirne vergi tahsilatında üst sıralarda olduğu bildirildi.Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, AA...

EDİRNE (AA) -  Türkiye sıralamasında Edirne vergi tahsilatında üst sıralarda olduğu bildirildi.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelindeki vergi tahsilatının yüzde 83 olarak gerçekleştiğini, Edirne'nin Türkiye sıralamasında 7'nci ırada yer aldığını söyledi. 

 

Geçen yıl  Edirne genelinde 873 milyon 550 bin lira vergi tahakkuku yapıldığını belirten Başkal, "2014 yılı itibariyle Edirne ili toplam vergi gelirlerinin tahakkuku 873 milyon lira ile tahsilatı da 726 milyon lira olmak üzere tahakkuk tahsilat oranı yüzde 83.13 olmuştur. 31 Aralık 2014 tarihinde bazı vergi alacaklarının yapılandırılmasını da kapsayan ve toplumda torba kanun olarak bilinen 6552 sayılı yasadan Edirne ilinde 22 bin 738 mükellefimiz yararlanarak ciddi bir sonuç almışızdır. Umarım tahsilat ile ilgili sonuçlarımızda aynı yüksek ve beklentilerimizde bu şekilde gerçekleşecektir" dedi.

Edirneli vatandaşlara vergiye uyum konusunda teşekkür eden Başkal,  "Edirne tahakkuk tahsilat oranında da 29 başkanlığımızın arasında 7. sırada olmak suretiyle de gayet iyi bir noktada ben sizlerin vasıtasıyla kendilerine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza mükelleflerimize  hayırlı kazançlar diliyorum" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Vergi

  ,

  lira

  ,

  Aralık

  ,

  edirne