Üniversite öğrencileri Keşan Belediye Başkanı Özcan'ı ziyaret etti

Üniversite öğrencileri Keşan Belediye Başkanı Özcan'ı ziyaret etti
Üniversite öğrencileri Keşan Belediye Başkanı Özcan'ı ziyaret etti
EDİRNE (AA) - Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)  Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı ziyaret...

EDİRNE (AA) - Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)  Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı ziyaret etti.

Öğrenciler, belediyedeki ziyaretinde, Özcan'dan ilçenin imar ve şehircilik durumu ve yapımı devam eden projelere ilişkin bilgi aldı.

Özcan, ziyaretin ardından ilçedeki bir düğün salonunda üniversite öğrencilerinin de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, ilçenin toplam 82 bin nüfusa sahip olduğunu söyledi. Nüfusun yaz aylarında turizm potansiyeli dolayısıyla ikiye katlandığını belirten Özcan, "Tarıma dayalı bir ekonomik yapımız var. Verimli topraklara sahip ilçemiz güney Edirne'nin merkezidir" dedi.

Belediye başkanı seçildikten sonra 2004'te ilçeye 200 kilometrelik altyapı hazırladığını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"Yağmur suyu, atık su arıtma tesisleri, katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi, çöp rehabilitasyonu, toplu konut, toptancı hali, balık pazarı ve çok amaçlı pazaryeri kompleksi gibi büyük projelere Keşan Belediyesi olarak imza attık. İlçemize yeni otobüs terminali ve bir meydan yapmak istiyoruz. Öte yandan, ülkedeki şehirleşme  Avrupa 'ya göre geri durumda. Türkiye 'deki birçok şehirde ana caddelerde gelecek planlaması yapılmadığı için alanlar çok dar. Keşan Belediyesi olarak yeni oluşturulan yerleşim yerlerinde geleceği düşünerek geniş caddeler oluşturuyoruz."