Üniversiteye kayıt heyecanı

Üniversiteye kayıt heyecanı
Üniversiteye kayıt heyecanı
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'ne (TÜ) 2015-2016 eğitim-öğretim yılı kayıtları, Balkan Yerleşkesi'ndeki Balkan Kongre Merkezi'nde devam ediyor.TÜ...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi'ne (TÜ) 2015-2016 eğitim -öğretim yılı kayıtları, Balkan Yerleşkesi'ndeki Balkan Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, bir öğrencinin kaydını yaptıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜ'de 9 bin 600 öğrencinin lisans programına yerleştiğini söyledi.

Öğrencileriyle gurur duyduğunu belirten Yörük, şunları kaydetti:

"Emeği geçenleri çok teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyon yapmışlar. Öğrencilerimiz serin ve klimalı bir ortamda çok hızlı şekilde kayıt oluyorlar. Öğrencilerimiz kayıt oldukları anda onlara banka hesaplarının içerisinde olduğu kimlik kartlarını veriyoruz. Ayrıca, İngilizce muafiyet sınavını da aynı anda yapıyoruz. Amacımız öğrencilerimizin ilk geldiği anda üniversitelerini sevmeleri, benimsemeleridir. O aidiyet duygusuna sahip olmalarını arzu ediyoruz. Eğitim öğretim hayatlarında tüm öğrencilere başarılar diliyorum."

Öğrencilerin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Yörük, aileleri de gösterdikleri ilgiden dolayı tebrik etti.

Eğitimin fedakarlık işi olduğunu belirten Yörük, "Ben ilk başta onlardan disiplinli olmalarını istiyorum. Nasıl başlarlarsa öyle gider. Özellikle yabancı dile ve bilgisayar alt yapılarına çok önem vermelidirler. Öğrenciler iki ve dört yılda mesleki bilgilerini etap etap edinecekler. Rekabeti bir dünyada yaşıyoruz, işi baştan sıkı tutmalıdırlar" diye konuştu.

Yörük, Edirne'de üniversite okumanın barınma, ulaşım ve sosyal olanaklar açısından olumlu olduğunu dile getirdi.

Yörük, açıklamanın ardından fakültelerin kayıt masalarını inceledi ve Edirne Emniyet Müdürlüğü 'nce, üniversiteye kayıt yaptırmak için kente gelen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla kurulan bilgilendirme standı hakkında bilgi aldı.