Vali Şahin, Erikli Sahili'nde incelemelerde bulundu

Vali Şahin, Erikli Sahili'nde incelemelerde bulundu
Vali Şahin, Erikli Sahili'nde incelemelerde bulundu
EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Erikli Sahili'nde incelemelerde bulundu.Şahin, beraberindekiler ile birilkte sahilde bulunan...

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Erikli Sahili'nde incelemelerde bulundu.

Şahin, beraberindekiler ile birilkte sahilde bulunan kooperatife ait atık su arıtma tesisinde incelemede bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, talepler konusunda gerekenlerin yapıldığını söyledi.

Erikli Sahili'nin önemli bir noktada yer aldığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Burası Keşan'ın nefes alma, iyi oksijen alma yerlerinden bir tanesi. İnşallah yandaki göle ulaşan köprü ve su giriş çıkışları düzenlendiğinde ve bir de gölet yapıldığı takdirde, burada yaşanan sorunlar ortadan kalkacak. Diğer kısımları zaten belediye ile ilgili bölüm. Belediyenin burayı mücavir alan olarak alması çok güzel. Edirne'nin en güzel bölgesi bu bölgeler. Birilerine Edirne'de deniz var mı diye sorduğunuzda yok derler ama. En güzel sahillerin Saros'ta olduğunu herkes bilir ama Edirne'de olduğunu bilmez. Belediye başkanımızda bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor."

İncelemelerde, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Edirne  Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhammed Öztürk,  İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar, İlçe Jandarma Komutanı Mahir Sağlık, İlçe Mal Müdürü İsmail Hakkı Uraz, Erikli Sahili Turizm Güzelleştirme Kooperatifi Başkanı Yaşar Aras ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.