Vali Şahin, Uzunköprü ilçesinde ziyaretlerde bulundu

Vali Şahin, Uzunköprü ilçesinde ziyaretlerde bulundu
Vali Şahin, Uzunköprü ilçesinde ziyaretlerde bulundu
EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Uzunköprü ilçesinde ziyaretlerde bulundu.Şahin gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği...

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Uzunköprü ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Şahin gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Uzunköprü'de İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Vali Şahin ilçedeki asayiş hakkında bilgi aldı. Vali Şahin daha sonra Uzunköprü ilçe Jandarma Komutanlığına geçerek personel ile bir süre görüştü. İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan'ında hazır bulunduğu ziyarette jandarmanın sorumluluk alanındaki çalışmaları hakkında bilgiler verildi. 

 

-Vali Şahin Uzunköprü'deki tarihi eserlerde incelemelerde bulundu

Şahin,  Uzunköprü'deki tarihi eserlerde incelemelerde bulunarak restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.Habib Hoca ve Halise Hatun camilerinde incelemelerde bulunan Edirne Valisi Şahin, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren'den restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ve beraberindeki heyet ile birlikte tarihi eserlerde incelemelerde bulunan Vali Şahin,  tarihi eserlerin bir ülkenin tapusu ve bir milletin de kimliği olduğunu ifade ederek, tarihi eserleri atalarımızdan aldığımız gibi sağlam bir şekilde gelecek nesillere aktarmamız gerektiğini söyledi.,

Şahin daha sonra Uzunköprü ilçesine bağlı Kırcasalih'te okullarda ve Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksek Okulunda incelemelerde bulundu.

Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ile birlikte, Uzunköprü Kırcasalih İlk ve Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali Şahin, öğretmen ve öğrencilerle birlikte derse katıldı.  Daha sonra Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna geçen Vali Şahin,  okul müdürü Prof. Dr. Erol Çakır'dan bilgi aldı.

-Başsavcıya taziye ziyareti

Vali Şahin Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcısı Agah Oktay Kamış'ı da ziyaret etti.

Uzunköprü Kaymakamı Yıldız ile Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kamış'ı ziyaret eden Vali Şahin, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın İstanbul 'da teröristler tarafından görevi başında şehit edilmesi nedeniyle taziyelerini iletti.