Veliler ve öğretmenler kahvaltıda bir araya geldi

Veliler ve öğretmenler kahvaltıda bir araya geldi
Veliler ve öğretmenler kahvaltıda bir araya geldi
EDİRNE (AA) - Bahçeşehir Edirne Lisesi öğrenci ve velileri kahvaltıda buluştu.Okulun Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy, kentteki bir restoranda düzenlenen...

EDİRNE (AA) - Bahçeşehir Edirne Lisesi öğrenci ve velileri kahvaltıda buluştu.

Okulun Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy, kentteki bir restoranda düzenlenen buluşmada yaptığı konuşmada, okullarının Edirne Televizyonu'nun "En iyi eğitim kurumu" dalında ödüle layık görüldüğünü anımsattı.

Kişiye Özgü Öğretim Modeli'yle Bahçeşehir okullarının diğer okullardan farkını ortaya koyduğunu ifade eden Yiğitsoy, şunları kaydetti:

"Bahçeşehir Kolejleri'nde 7 yıldır, eğitim öğretim çalışmaları, öğrencileri bireysel farklılıklarına göre yönlendirilen "Kişiye Özgü Öğretim Modeli" ile yürütülmektedir. Bu modelde her yılın başında öğrencilerine çok detaylı ve bilimselliği kanıtlanmış Kişisel Öğrenme Stilleri testi uygulayan Bahçeşehir Kolejleri, bu testten alınan bireysel ve sınıf bazındaki raporları uzmanlar eşliğinde öğrenci, veli ve öğretmenlerle paylaşıyor, eğitim öğretim sürecini bireysel farklılıkları da göz önüne alarak şekillendiriyor."

Yiğitsoy, dershanelerin kapatılması nedeniyle " YGS - LYS Tam Hazırlık" sistemine geçildiğini kaydetti.

Kahvaltıya okulun ilköğretim bölümü müdürü Mahmut Boztürk'ün yanı sıra lise bölümü öğretmenleri ve veliler katıldı.