Yabancı öğrenciler, nehir kenarını temizledi

Yabancı öğrenciler, nehir kenarını temizledi
Yabancı öğrenciler, nehir kenarını temizledi
- Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Edirne'ye gelen 12 üniversite öğrencisi, kirliliğe dikkati çekmek amacıyla Meriç Nehri çevresindeki çöpleri topladı

EDİRNE (AA) - Edirne'ye gelen yabancı öğrenciler, Meriç Nehri kenarında  çevre temizliği yaptı.

Edirne Doğa Sporları Kulübü'nün organize ettiği gençlik kampına katılmak için Belçika, Hırvatistan, İspanya , Almanya , Fransa ve Sırbistan'dan kente gelen 12 üniversite öğrencisi, çevre kirliliğine dikkati çekmek amacıyla Meriç Nehri kenarındaki çöpleri topladı.

Gençlik kampı lideri Ümit Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, Meriç'teki kirliliği, etkinliğe katılan öğrencilerin de fark ettiğini söyledi.

Sönmez , ''Amacımız nehirdeki kirliliğe dikkati çekmek. Katılımcıları hayrete düşürecek bir nehir kirliliği söz konusu. Burada tabii ki 12 gönüllüyle bütün çöpleri temizleyemeyiz. Biz, bir farkındalık yaratmak istiyoruz. O yüzden önce Söğütlük Ormanı ve Meriç Nehri çevresinden başlayalım dedik. Hem halka açık bir yer, halkın da gözünün önünde olalım'' diye konuştu.

Belçika'dan gelen Tom Kopens ise Edirne'de 2 hafta kalacaklarını, bu süre boyunca insanlara ürettikleri çöpleri doğaya bırakmamaları gerektiğini anlatmaya çalışacaklarını söyledi.

Kampa katılan öğrenciler, yaklaşık 2 hafta boyunca nehrin farklı noktalarında çevre temizliği yapacak.