Yağcılı köyünde yağmur duası

Yağcılı köyünde yağmur duası
Yağcılı köyünde yağmur duası
EDİRNE (AA) - Süloğlu ilçesine bağlı Yağcılı köyünde yağmur duası edildi.Yolüstü, Çömlekakpınar, Akardere, Keramettin, Taşlısekban ve komşu köyler...

EDİRNE (AA) - Süloğlu ilçesine bağlı Yağcılı köyünde yağmur duası edildi.

Yolüstü, Çömlekakpınar, Akardere, Keramettin, Taşlısekban ve komşu köyler ile ilçelerden gelen yaklaşık 2 bin vatandaş, Yağcılı köyü meydanındaki caminin önünde toplandı.

Caminin imamı Hasan Aydın ve diğer imamlar Mesut Kuzey ile Mahir Yılhan, vatandaşlara yağmur duası yaptırdı.

Duanın ardından etli pilav, helva ve ayran ikram edildi.

Öte yandan, duaya katılan AK Parti Edirne birinci sıra milletvekili adayı Şemsettin Emir vatandaşların sıkıntılarını dinledi ve dün başlanan düğün salonu inşaatını inceledi.

Duaya, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Saadet Partisi Edirne birinci sıra milletvekili adayı Ali Demirkıran ve  AK Parti Süloğlu İlçe Başkanı Metin Yılmaz da katıldı.

Köyün muhtarı Erdoğan Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl belirli zamanlarda yağmur duası gerçekleştirdiklerini söyledi.

Duaya katılan vatandaşlara teşekkür eden Kahraman, "Bu bir gelenektir. Geleneklerimizi devam ettiriyoruz. Bu tür etkinlikler komşuluk ilişkilerini ve vatandaşlar arasındaki dostluk ilişkilerini geliştiriyor. Davetimize icabet edip katılan herkese tekrar teşekkür ederiz" diye konuştu.