Yağışlar üreticiyi sevindirdi

Yağışlar üreticiyi sevindirdi
Yağışlar üreticiyi sevindirdi
EDİRNE (AA) - Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, bölgede etkili olan yağışların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirtti.Gazetecilere...

EDİRNE (AA) - Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, bölgede etkili olan yağışların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Akgün, toprağın suya ihtiyacı olan dönemde yağan yağmurun verimler açısından çok faydalı olduğunu söyledi.

Yağışların üreticiyi sevindirdiğini dile getiren Meclis Başkanı  Akgün, şöyle konuştu:

"Edirne'de bir süredir yağış yoktu. Bugünlerde yağan yağmur çiftçimize ilaç gibi geldi. Şu anda buğdayın yağış beklediği bir zaman. Geçtiğimiz ay buğdaylarımızı ekmiştik. Güzel bir bereketle karşılaştık. İnşallah sezon boyunca böyle güzel yağışlar olur. Biliyorsunuz yağmur olmazsa tarımın verimli olması beklenemez. Tabi böyle bereketli topraklarda sadece yağmuru beklemekte yanlış olur. Her tarafımız akarsularla çevrilmiş durumda. Ancak bölgemizde istediğimiz düzeyde sulu tarım yapacak düzeye gelemedik.

Bir türlü geniş arazilerimizi su ile buluşturamadık. Tabi ki biz çiftçi kuruluşları olarak bunun sağlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Çiftçimizin yüzünün gülmesi gerek. Çünkü çiftçimiz ekonomik yönden zor durumda. Fiyatlar bildiğiniz gibi bazen geriye gidiyor. Bizi kurtaracak olan yüksek verimdir."