"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi"

"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi"
"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi"
- Proje çerçevesinde, Edirne'de şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi

EDİRNE (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesince yürütülen ve finansmanını Halk Bankasının üstlendiği "Yalnız Değilsiniz, Türkiye 'nin En Büyük Ailesi Projesi" kapsamında, Edirne'de şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  Devecihan Kültür Merkezinde düzenlenen dağıtım töreninde, vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin yerini hiçbir şeyin dolduramayacağını söyledi.

Şehit ailelerini yalnız bırakmayacaklarını belirten Şahin, "Sizleri yalnız bırakmamak için buradayız. Sadece bir gün değil, devlet her zaman sizin ve çocuklarınızın yanında olacaktır. Bugün vatanımızda hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak, bunu şehitlerimize borçluyuz'' dedi.

Şahin, son bir yıl içerisinde Edirne ve ilçelerindeki 36 şehit yakınının, kamu kurum ve kuruluşlarına devlet memuru olarak yerleştirildiğini aktardı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ise son bir yılda Türkiye'de 12 bin 542 şehit yakınının devlet kurumlarında istihdam edildiğini dile getirdi.

Şehit Ertan Yenici'nin eşi Simge Yenici de verilmiş ya da verilecek hiçbir hakkın kaybettikleri yakınlarının karşılığı olamayacağını belirterek, "'Ama yüce devletimizin, özellikle de şehit çocuklarına 'Ben arkanızdayım' hissiyatını vermesi gerekiyor. Bu çocuklar bu bayrağın alına baba vermiş, ayrıcalıklı ve özel çocuklardır. Devletin bunu yapması görevi ve sorumluluğudur'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından 0-16 yaş grubundaki şehit çocuklarına tablet bilgisayar, 17-22 yaş grubundakilere de dizüstü bilgisayar verildi.