Yasa dışı göçe karşı alınacak tedbirler görüşüldü

Yasa dışı göçe karşı alınacak tedbirler görüşüldü
Yasa dışı göçe karşı alınacak tedbirler görüşüldü
-Toplantıya Göç İdaresi Genel Müdürü Toros da katıldı

EDİRNE (AA) - Edirne'de yasa dışı göçe karşı alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıya katılmak üzere Edirne'ye gelen Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret etti.

Daha sonra Vali Şahin başkanlığında valilik toplantı salonuda 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi  Murat Ahmet Yörük, Göç İdaresi Genel Müdürü Toros,  İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı  Kıdemli Albay Kamuran Ersan ve diğer ilgili kurum müdürlerinin katıldığı toplantıya geçildi.

Toplantıda yasa dışı göçle mücadele, jandarma, polis ve hudut birlikleri tarafından alınacak tedbirler, göçmenlerin barınmaları, sınır dışı işlemleri gibi konular ele alındı.

Edirne'nin sınır kenti olması nedeniyle yasa dışı göçün en çok yaşandığı şehirlerden biri olduğunu ifade eden Vali Şahin, "Geniş kapsamlı olarak düzenlediğimiz toplantıda yasa dışı göç için alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Edirne'de her yıl bir çok ülkeden binlerce göçmen yakalanıyor. Bunların yasal işlemleri barınma ve iaşeleri sınır dışı  işlemleri  büyük bir maddi yükümlülük getiriyor. Çok verimli geçen toplantımızda bu ve benzeri konularda ilgili kurumlarla görüş alışverişinde bulunduk" dedi.