Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi Projesi

Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi Projesi
Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi Projesi
EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi'nce hayata geçirilen Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nin devam ettiği bildirildi.Belediyeden yapılan yazılı...

EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi'nce hayata geçirilen Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nin devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Keşan Belediyesi'nin mücavir alanlardan Yayla Sahili'nde çeşitli çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Yayla Sahili Atık Su Arıtma Tesisi'nde faaliyet başladığı zaman dünya standartlarına uygun arıtma yapılacağı aktarılan açıklama, şunlar kaydedildi:

"Bu proje ile Yayla Sahili'nin geleceğine çok önemli dokunuş yapılmış olacak. Tesiste günde 3 bin 250 metreküp atık su arıtılacak. Böylece daha temiz bir çevreye ve denize kavuşmuş olunacak. Klasik bilinen biyolojik arıtmalardan farklı olacak bu tesiste sistem tamamen elektroflokülasyon yöntemi denen elektrik sistemine dayalı olacak, sadece 340 metrekarelik binanın içerisinde su arıtılacak ve bina dışında arıtma tesisiyle ilgili herhangi bir yapı veya ekipman olmayacak. Dolayısıyla Yayla Sahili'nde yazlığı olan vatandaşlar herhangi bir gürültü, koku ve görüntü kirliliğine maruz kalmayacak."

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Proje

  ,

  elektrik

  ,

  klasik

  ,

  zaman

  ,

  açıklama

  ,

  koku

  ,

  edirne

  ,

  BİNA