Yeni devlet hastanesi ay sonunda hizmet vermeye başlayacak

Yeni devlet hastanesi ay sonunda hizmet vermeye başlayacak
Yeni devlet hastanesi ay sonunda hizmet vermeye başlayacak
EDİRNE (AA) - Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak.Balkanlar'a da hizmet vermesi...

EDİRNE (AA) - Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Balkanlar'a da hizmet vermesi hedeflenen hastane 63 bin metrekarelik arazi üzerine kuruldu. 400 yataklı hastanede 2 bin 700 metrekare acil ünitesi 19 erişkin, 4 çocuk , 1 izole müşahede yatağı ile ileri düzey monitörle izleme yapılmaya uygun son teknolojiye sahip geniş gözlem odaları ve ayrıca hızlı çekim yapmayı sağlayan röntgen cihazlarıyla ile donatıldı.

Tri-jenerasyon sayesinde ısınma için yakılan doğalgazdan hem elektrik , hem sıcak su üretilecek, hastane klimalarının özel yapısı sayesinde soğutma için de kullanılabilecek.

 

 

Bölgeden randevusuz gelen ayaktan kemoterapi hastalarına, çalışan ve hasta güvenliği standartlarını en üst seviyede karşılayan güvenlik kabini içerisinde hazırlanan ilaçlar ile konforlu, huzurlu bir ortamda tedavileri yapılacak.

Kulak Burun Boğaz (KBB) muayene üniteleri her KBB hekiminin odasında bulunacak ve muayeneler bu odada son teknolojiye sahip cihazlar eşliğinde gerçekleştirilecek. 

Özel ameliyat lambalarının içine yerleştirilen yüksek çözünürlüklü son teknoloji kameralar sayesinde video konferans ve telekonferans sistemi ile istenilen yere canlı olarak bağlanılabilecek. Kongre, konferans, yurt içi ve yurt dışı konsültasyonlar anında sağlanabilecek.

Hastane de MR ve BT odaları, Koroner Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım, İnme merkezi, Yenidoğan Yoğun Bakım, Dijital Koroner Anjio odası, Anjio servisi, ayrı katlarda tam donanımlı 10 ameliyathane salonu, 2 KVC ameliyathane salonu, 1 sezeryan ameliyathane salonu olmak üzere 13 adet ameliyathane salonu ile özel hazırlanmış ameliyata hazırlık, uyandırma  odaları da hizmet verecek.