"Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi

"Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi
"Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi
EDİRNE (AA) - Edirneli öğrenciler "Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi kapsamında Polonyalı arkadaşlarıyla mektuplaşıyor.Edirne Bahçeşehir...

EDİRNE (AA) - Edirneli öğrenciler "Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi kapsamında Polonyalı arkadaşlarıyla mektuplaşıyor.

Edirne Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Boztürk, yaptığı yazılı açıklamada, okullarının 4'üncü sınıf öğrencilerinin yeni yıla yabancı ülkelerden yeni arkadaşlar bularak başladıklarını ifade etti.

İngilizce öğretmeni Özge Çokokumuş koordinatörlüğünde yürütülen "Yeni kültürler, yeni arkadaşlar" projesi kapsamında öğrencilerinin Polonyalı mektup arkadaşlarıyla yazıştıklarını belirten Boztürk, şunları kaydetti:

"Aylık olarak belirlenen temalar kapsamında yürütülen proje de öğrenciler farklı bir kültür tanıyıp İngilizce seviyelerini ilerletme şansı yakalamaktadır. Aralık ayı teması olarak seçilen "New year cards and gifts" ile öğrenciler Polonyalı arkadaşlarına yeni yıl kartı ve küçük hediyeler hazırlamışlardır. Şimdi ise sevinç ve merakla Polonya'dan gönderilecek kartları ve hediyeleri beklemektedirler. Edirne Bahçeşehir Koleji Kişiye Özgü Öğretim Modeli Eğitimi ve iPad'li eğitim yanında uluslararası projelere verdiği önemle bir dünya okulu olduğunu ortaya koyuyor."