Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi

Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
- Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü, bir doktor hakkında sosyal medya hesabından yazdığı iddia edilen mesaj nedeniyle inceleme başlattı

EDİRNE (AA) - Edirne'de görevli bir doktor hakkında doktor Abdullah Biroğul'un Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçeleri arasında karayolunu kesen terör örgütü PKK  mensuplarınca öldürülmesinin ardından  sosyal medya hesabından yazdığı iddia edilen mesaj nedeniyle inceleme başlatıldı.

Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü, Süloğlu Toplum Sağlığı Merkezinde görevli doktor S.K. hakkında, olayın ardından sosyal medya hesabından "Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim. Kitap okumuş ama cahil kalmış bir insandan kurtuldu dünya " şeklinde attığı öne sürülen tweet nedeniyle inceleme başlattı.

Doktor S.K'nın sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ancak mesajı kendisinin yazmadığını iddia ettiği bildirildi.

Mesajın nereden yazıldığının tespiti için Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılacak araştırma sonucu doktor hakkında soruşturma başlatılıp başlatılmamasına karar verileceği kaydedildi.