Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, Türk - Yunan sınırında

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, Türk - Yunan sınırında
Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, Türk - Yunan sınırında
- Yunan askerlerinin Paskalya Bayramı'nı kutlamak üzere sınıra gelen Pavlopoulos, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüştü

EDİRNE (AA) - Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos, Yunan askerlerinin Paskalya Bayramı'nı kutlamak için Türk - Yunan sınırına geldi.

Askerlerin Paskalya Bayramı'nı kutlayan Pavlopoulos, daha sonra geldiği  Türkiye sınırında, Edirne Vali Vekili Nedim Özırmak, İpsala Kaymakam Vekili Mehmet Nurullah Karaman ve 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Dinçer Dinç tarafından çiçeklerle karşılandı.

Türk - Yunan sınırındaki Meriç Nehri üzerinde bulunan köprüde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayan Pavlopoulos, Erdoğan'a Fenerbahçeli futbolcuları taşıyan otobüse yapılan saldırı nedeniyle "geçmiş olsun" dileğinde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, kısa süre sonra Ankara 'ya geleceğini ifade eden Pavlopoulos, iki ülke arasındaki konuları ve Kıbrıs meselesini yüz yüze görüşebileceklerini aktardı.

Pavlopoulos, yaklaşık 10 dakika süren telefon görüşmesinin ardından, Erdoğan'ın da kendisinin Paskalya Bayramı'nı kutladığını ve barış mesajları verdiğini dile getirdi.

Pavlopoulos, Türk yetkilileriyle karşılıklı hediye verilmesinin ardından sınırdan ayrıldı.