Yunanistan'daki seçimlerde "Türklerin gücü"nü göstermek istiyorlar

Yunanistan'daki seçimlerde "Türklerin gücü"nü göstermek istiyorlar
Yunanistan'daki seçimlerde "Türklerin gücü"nü göstermek istiyorlar
- Batı Trakya Türkleri Derneği Genel Başkanı Mustafaoğlu: - "Batı Trakya'dan mümkün olduğunca çok Yunan vatandaşı soydaşımızın Yunanistan'daki erken seçimde oy kullanmasını sağlayarak Türk toplumunun gücünü orada göstermek istiyoruz" - "Vatandaşların oy kullanmasını sağlamak için derneğimiz 23 ve 24 Ocak'ta otobüsler kaldıracak"

EDİRNE (AA) - NECDET UYBAŞ - Batı Trakya Türkleri Derneği, Yunanistan 'da 25 Ocak'ta gerçekleştirilecek erken genel seçimlere Batı Trakya'da yaşayan Türklerin daha etkin katılımını sağlayacak.

Batı Trakya Türkleri Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan'da yapılacak seçimlere Batı Trakya Türklerinin de birçok adayla katılacağını söyledi.

Erken genel seçimlerde, Türkiye 'de yaşayan soydaşların da oy kullanabilmesi için birçok ilden otobüs kaldıracaklarını belirten Mustafaoğlu, şöyle konuştu:

"Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türkleri de Yunanistan'da yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanarak Türk toplumuna karşı sorumluluklarını yerine getirmek istiyor. Batı Trakya'dan mümkün olduğunca çok Yunan vatandaşı soydaşımızın Yunanistan'daki erken seçimde oy kullanmasını sağlayarak Türk toplumunun gücünü orada göstermek istiyoruz. Bunu gerçekleştirmek üzere girişimlerimiz olacak. Vatandaşların oy kullanmasını sağlamak için derneğimiz 23 ve 24 Ocak'ta otobüsler kaldıracak."

Mustafaoğlu, Batı Trakya Türklerinin de seçimlerde, kendi meselelerini gündemde tutacak partilere ve partiler içinde fikirlerini temsil edecek adaylara mutlaka oy vereceğini kaydetti.

- Erken genel seçim

Yunanistan'da, 25 Ocak'ta düzenlenecek erken genel seçime, ülkenin Batı Trakya Türklerinden 17 aday katılacak. Komşu ülkede 2012'de yapılan genel seçimlerde, Yunanistan'daki Batı Trakya Müslüman Türkleri, Rodop ilinden Ahmet Hacıosman ve Ayhan Karayusuf'u, İskeçe'den de Hüseyin Zeybek'i milletvekili olarak parlamentoya göndermişti.