4+4+4'ün 'seçmeli'leri video filmlerle tanıtılmaya başladı

4+4+4'ün 'seçmeli'leri video filmlerle tanıtılmaya başladı
4+4+4'ün 'seçmeli'leri video filmlerle tanıtılmaya başladı
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5. sınıf öğrencilerinin bu yıl seçecekleri dersler için internet sitesinde tanıtım videoları yayımladı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in “Artık öğrenciler, ilgi alanlarına göre seçecekleri derslere demokratik şekilde, kendileri karar verecek” mesajıyla başlayan tanıtımlarda, Kur’an-ı Kerim dersiyle ilgili filmde “Kuran-ı Kerim’in bazı surelerini ezbere okumanın zevkini yaşarsınız. Bazı surelerin anlamlarını öğrenerek Kuran-ı Kerim’in hayatın içinde canlı ve rehber bir kitap olduğunu fark edersiniz” denildi.
Hz. Mu-hammed’in Hayatı dersi “Bu derste dünyada mükemmel bir insan yaşamış mıdır cevabını bulacaksınız. Hz. Muhammed’in örnekliğinde diğer insanlarla daha güzel iletişim kurarsınız. Hayatın tamamında, her türlü şart ve durumda doğru davranma konusunda ideal örnek arayışınız sona erer” diye tanıtılırken Spor ve Fiziki Etkinlikler dersinin tanıtımında “Her biriniz bir Hakan Şükür, bir Hidayet Türkoğlu, bir Naim Süleymanoğlu olabilirsiniz” mesajı verildi.
Görsel Sanatlar dersi Salvador Dali tabloları eşliğinde anlatılırken tanıtım videolarında ‘Dil ve Anlatım’ anabaşlığı altında yer alan Kürtçenin de yer alacağı ‘Yaşayan Diller ve Lehçeler’ dersine ilişkin tanıtımın yer almaması dikkat çekti.