Dinçer: Eş atamasında elimizden geleni yaptık

Dinçer: Eş atamasında elimizden geleni yaptık
Dinçer: Eş atamasında elimizden geleni yaptık

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer AA'ya açıklamalar yaptı.

Eş durumundan atamalara ilişkin eleştirileri yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer taleplerin yüzde 95'ini yerine getirdiklerini söyledi.

ANKARA – 17 bine yakını sınıf öğretmeni olmak üzere, 25 bin civarındaki öğretmenin eş durumundan yer değişikliği talebinde bulunduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Eş durumundan bu zamana kadar taleplerin yüzde 95'ini karşıladık. Şu anda eş durumundan atama olmadığını iddia eden zannediyorum, bin-bin 500 kişi kalmıştır. Biz de elimizden geleni yaptık” dedi.

KURAN’I KERİM DERSİNİ 495 BİN ÖĞRENCİ SEÇTİ
Yeni eğitim yılına ilişkin açıklamalar yapan Dinçer, 593 bin öğrencinin matematik uygulamaları, 495 bin öğrencinin yabancı dil ve 479 bin öğrencinin de Kuran-ı Kerim derslerini seçtiğini bildirdi.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, geçen sene yaklaşık 1 milyon 285 bin öğrencinin ilkokula başladığını belirterek, “Bu sene 1 milyon 758 bin civarında öğrenci başladı. Bunların arasındaki fark ek öğrenci olarak bize geldi. Bu öğrencilerin içinde aynı zamanda 60-66 aylık çocuklarımız da var. Bu öğrencilerimizin rakamı, yaklaşık olarak 120 bin civarındadır” dedi. (aa)