Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin yeni logosu belli oldu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin yeni logosu belli oldu
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin yeni logosu belli oldu
Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer'in tasarladığı logo, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin yeni logosu olarak belirlendi

RİZE - Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, üniversitenin yeni logosunun belirlendiği açıklandı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Rize Üniversitesi'nin isminin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesinin ardından yeni logo çalışması başlattıklarını anımsattı.

Yarışmaya 828 kişinin bin 691 eserle katıldığını ifade eden Yılmaz, şunları belirtti:

“Eserler seçici kurul tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin misyon ve vizyonu, üniversite ile Rize'yi ön plana çıkartacak, ulusal ve uluslararası alanda temsil edebilecek özgünlük ve estetik yönden incelendi. Değerlendirme sonucu seçici kurul 10 logo tespit ederek, eser sahiplerinden logoların anlamları ile birlikte üç farklı boyutta tasarımını yeniden istedi. Son değerlendirmede Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer tarafından tasarlanan logo, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin yeni logosu olarak belirlenmiştir.”

Yılmaz, logonun üniversitenin marka değeri için kalıcı anlam taşımasını amaçladıklarını da kaydetti. (aa)

İşte ikincilik ve mansiyon ödülünü alan tasarımlar:


  http://www.radikal.com.tr/108822810882288

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Müjdeler olsun - sradan vatandaş

  Yeni bir tabumuz,dokunulmazımız daha oldu,yeni çıkacak paralarda da resmini görürsek hiç şaşırmayın(zaten logoda t.e ye benziyor) parayı yere atınca da rte ye hakaret yasasından yargılanırız o zaman

  oh ne guzel - soner404

  ne mutlu Turkum diyene:) Yakinda Siirtte Emine Hanim da yapar birtane...Bulent Arinc ve Idris Naim Sahin felan....Yakisir valla her birine bir tane.Yasayan Marx Suleyman Demirele yakistigi gibi.

  Dalkavukluk hep vardı - bulentcenkci

  Osmanlı tuğrasından çakma,sarıktan kakma,çaydan sıkma bir uydurma herbiri biribirinden facia rakipleri yanında öne çıkmış ama ne gerek vardı bütün bu saçmalıklara? Türkiye haritası ya da bayrağı üzerine uzanmış bir el illüstrasyonu yeterdi,haaa; okyanus ötesi mavilik de ufuk olarak eklenmeli tabi.

  Çok yakışmış! - caminoreal

  Bir üniversiteye ancak bu kadar yakışabilirdi bir isim... Nasıl buna layık görüldü diye düşünüyorum, üniversite ve bilime katkısını düşünüyorum... Tutuklu akademisyenler, öğrencilerden başka bir katkısı gelmiyor aklıma! Sıfırdan üniversite kuran, organ naklinde Türkiye'de ilkleri başarmış, dünya literatürüne girmiş bir profesörün, veya farklı bir siyasi görüşe bilimsel tabanlı danışmanlık yapan bir başka profeörün siyasi nedenlerle tutuklanıp, itibarsızlaştırıldığı, ifade özgürlüğünün daraldığı bir dönemin başbakanının ismi üniversiteye veriliyor. Acı acı gülümseyerek hatırlanacak bu günler bu sözümü unutmayın!

  Makbul olan durumlar ... - cetin_ist

  Universite acma isinde makbul olan durum, hic olmayan bir universiteyi, uygun gorulen vizyonla, vakiflayip acmaktir (yani butcesinin bir kisminin gelecegi yeri belirleyerek). Olan bir universitenin ismini makamdayken degistirmek, ve kaymakamin logosu ile acmak, isin ruhuna ters duser. Esas olan, olmayani, makami biraktiktan sonra, vakiflayarak insa etmektir. Ileri demokrasilerde boyle oluyor.

  Kaymakam grafik terk - osmano

  Kahverengi olan badem bıyık oluyor galiba.

  bu güleri de gördük ya gözümüz açık gitmez - demlicay2011

  daha adam yaşıyor be. üstelik ülkede olan değişim cia nın eseridir. bunu bir 10 yıl sonra anlayacaksınız. ortaya saçılan belgeleri anlamıyor ve okumuyorsanız bir şey diyemem. durum fena. parmak üstü oynatılıyoruz. hoş bu millet bunu haketti. sezarın hakkını sezara ver demişler. hiç bir şey yapmadımı çok şey yaptı. fakat dedimya kendisi içinde çok şey yaptı. cia fidan olmasa bizim halimiz nice olurdu. sağolasınız haydi hep beraber mısır olalımş. rusyaya kafa tutalım. abd yi koruyalım. görevimiz bu bizim. hayırlı uğurlu olsun.