'Anadolu Kartalları' yüksek uçar

'Anadolu Kartalları' yüksek uçar
'Anadolu Kartalları' yüksek uçar
Yönetmen Ömer Vargı, çekimleri Konya'da süren 'Anadolu Kartalları'nın dünya standartlarında bir film olacağını söyledi

‘Her Şey Çok Güzel Olacak’, ‘Kabadayı’ gibi çok izlenen ve iyi eleştiriler alan filmlerle tanınan yönetmen Ömer Vargı, bu defa Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yıl dönümü için kamera arkasına geçti. Savaş uçağı pilotu olmaya hazırlanan beş genç teğmenin düşlerini, umutlarını, rekabetlerini anlatan ‘ Anadolu Kartalları’ adlı filmin çekimleri Konya 3. Ana Jet Üssü’nde devam ediyor.
Dün basın mensuplarına seti gezdiren Vargı, “Çekimlere başlayalı üç hafta oldu. Normal bir film üç dört hafta yeterli ama bu çok katmanlı, zor bir film olduğu için 9-10 hafta sürecek. Hava filmlerinin meraklısı çok ama dünyada da örneği az. Çünkü çekimi çok zor. Türkiye ’de havadan havaya çekim yapılabilen bir düzeneğimiz yok. Dünyada da iki tane var o özel jetlerden birini Amerika’dan getirttik. ‘Anadolu Kartalları’nın dünya standartlarında bir film olması için çalışıyoruz. Yabancı filmler dahil birtakım yenilikler olacak bu filmde” diye konuştu. 

29 Ekim’de gösterimde
Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın film çekimleri için her türlü imkanını seferber ettiğini ve çok enteresan bir yaşam tarzını izlediklerini anlatan Vargı, “Bunu filmimize yansıtmaya çalışıyoruz. Dünyanın en zor işi pilotluk diye düşünmeye başladık. Kendi işimin en zor olduğunu zannediyordum. Savaş uçağı pilotlarının işi bizimkinden daha zormuş” dedi.
Angin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinççi, Alpay Kemal Atakan ve Hande Subaşı’nın rol aldığı, yapımcılığını Fida Film’in üstlendiği ‘Anadolu Kartalları’, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime girecek.