Asıl seksi olan insanların eğlendiğini görmek

Asıl seksi olan insanların eğlendiğini görmek
Asıl seksi olan insanların eğlendiğini görmek

DJ Marc Vedo, en seksi 50 erkek listelerinin de gediklisi

2003'te tam da İstanbul'da 50 bin kişiyi nasıl dans ettirdiği hâlâ kayıtlarda... Glastonbury, Global Gathering gibi, kendisi yıldız etkinliklerin yıldız DJ'i, Zürih'ten Amsterdam'a idare ettiği 'kalabalıkların' sayıları yüz binlerle ifade edilen, üstüne üstlük 'en seksi 50 erkek', '10 ideal bekâr' gibi listelerin gediklisi Marc Vedo, bu sefer 'Gold Series 2012' için İstanbul'da. Yıllardır kitleleri coşturan, "Hiç durmadan çalışıyorum" diyen DJ'le Küçükçiftlik Park'taki performansı öncesi konuştuk.
Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi

Hep başkaları eğlenirken siz çalışıyorsunuz. Siz nasıl eğleniyorsunuz peki?

İşimi seviyorum, bu yüzden çalışırken keyif alıyorum. Bu yönden şanslıyım. Boş zamanlarımı spor yaparak, film izleyerek geçiririm. Ailemle de zaman geçiriyorum ama çoğu zaman çalışıyorum. Hiç durmuyorum!

Bazılarına göre DJ kabininde durmak dünyanın en seksi işi. Bununla alakalı ilginç hikâyeleriniz var mı?

Ben böyle düşünmüyorum. Kalabalığı okumayı ve müzik çalmayı, dans pistini kalabalık tutmayı seviyorum. Bence asıl seksi olan şey insanların eğlendiğini görmek. Benim işim bu. Eğer insanlar DJ’liğin seksi olduğunu düşünüyorlarsa bu mükemmel bir şey. Ben sadece yaptığım işin dünyanın en iyi mesleği olduğunu düşünüyorum!

DJ’likle alakalı nefret ettiğiniz bir şey var mı?

Evet. Geçmişte ticari bir şeyler bekleyen kalabalıklara çaldığım oldu. Ki bundan da nefret ederim. Hiç benim tarzım değil. Ticari müzikten gerçekten nefret ederim. Hep aynı sesler… Ve bunları zaten bütün gün radyodan dinleme imkânı varken niye dışarı çıkıp aynısını tekrar ve tekrar dinleme ihtiyacı hissedersin ki! Benim için öyle bir kulüpte çalmak tam bir kâbus!

Utanarak dinlediğiniz, sevdiğiniz bir grup ya da sanatçı var mı?

Take That!!!

30 yıl sonra şarkılarınızı nerede görüyorsunuz?

Bazı müzikler güzel yaşlanır. Yani eğer Robin S gibi bir klasik üretemezsem, benim müziğim de birkaç sene içinde eskiyecektir. Umarım benim müziklerim gelecekte de kulağa güzel gelmeye devam eder. Ama tabii teknolojideki ilerlemeler ve müzik endüstrisindeki sürekli değişim düşünülünce 30 yıl sonrasıyla ilgili kesin bir şey söyleyebilmek çok güç.

Bundan sonraki durak neresi?

Bir sonraki Ibiza. Sonra dünyayı ele geçireceğiz, sonra da evren…

15 saatlik parti

Urban Bug’ın 10 dilde basılan meşhur elektronik müzik dergisi DJ Mag’le işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Gold Series 2012’ Marc Vedo dışında Sasha ve Sander Kleinenberg gibi dans pistinin diğer küresel yıldızlarını da ağırlıyor. Bugün 14.00’te başlayıp 24.00’teki After Party’yle yarın sabaha kadar kesintisiz müzikle devam edecek ‘parti’de Macit Kimyacı, Orkun Bozdemir-Ali Efe Dinç, Beatporn-Azun da performanslarını sergileyecek. Tasarım stantları, dövme, scad serbest düşüş, custom motor ve otomobiller, farklı mutfaklar etkinlikteki farklı aktivitelerden bazıları.


  ETİKETLER:

  tasarım

  ,

  spor

  ,

  Müzik

  ,

  Nefret

  ,

  Bugün

  ,

  Parti

  ,

  Gold

  ,

  Dövme

  ,

  klasik

  ,

  film

  ,

  zaman