Baba beni okula 'böyle' gönderme!

Baba beni okula 'böyle' gönderme!
Baba beni okula 'böyle' gönderme!

16 yaşındaki Rain Price haliyle arkadaşlarına rezil olduğunu düşünüyor.

ABD'li Dale Price oğlunu okula her sabah farklı kostümle yolladı. Oğul Rain, babasının 170 sabahtır Oz Büyücüsü'nden Elvis Presley'e farklı kılıklar içinde el sallamasından hoşnut değil

Ergenlik çağındaki pek çok çocuk için anne-babasının her sabah okul servisinin ardından el sallaması ‘utanılacak’ durumlardan biridir. Utah’ta yaşayan 16 yaşındaki Rain Price için durum epey ‘hazinli’.
Liseli gencin babası Dale oğlunu 170 sabah boyunca, her seferinde ayrı bir kostümle uğurlamış okula. Sarı okul otobüsünün ardından el sallayan kimi zaman bir Ninja, kimi zaman Alice Harikalar Diyarı’ndaki beyaz tavşan olmuş. Baba Price’ın okulun son günü için ‘korsan’ kılığına girip el sallamış. Tavuk, gelin, Star Wars karakteri, dalgıç Noel Baba, Oz Büyücüsü, Elvis Presley, Michael Jackson... Dale Price’ın şekilden şekile girdiği hallerin dökümü, baba-oğulun bir akrabasının açtığı ‘www.waveatthebus.blogspot.com’ adresindeki blog’da sergileniyor. 

Gelinlikli baba
Rain babasının ilk kostümlü gününde ‘şoka girdiğini’ söylüyor. Rain “Bunun için babama teşekkür edecek değilim. Babanızı gelinlik içinde size el sallarken görmek istemezsiniz” diyerek duruma bayılmadığını belli etse de arkadaşları her sabah izledikleri şovdan memnun kalmış. Bir kostümü asla tekrar giymeyen baba Dale Price ise çok fazla efor sarfettiği bu uğurlama seremonisini “Bir babanın oğluna onu sevdiğini göstermesinin yolu” diye tanımlıyor.
Gösteri sona ermiş, Dale Price gelecek sene sabahları rahatça uyuma hayalleri kuruyor.