Boğaz'da stil gecesi

Boğaz'da stil gecesi
Boğaz'da stil gecesi
2011 yılına damgasını vuran isimlere verilen Elle Style Awards, Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen törende sahiplerini buldu

Dünyada 16 farklı ülkede gerçekleştirilen ve bu yıl Türkiye ’de ikinci kez yapılan ‘Elle Style Awards 2011’ önceki akşam Esma Sultan Yalısı’nda sahiplerini buldu. Birbirinden ünlü isimlerin şıklık yarışına sahne olan törende oyunculuktan müziğe, dünyasından modaya kadar birçok kategoride yılın en’leri seçildi. İnternet üzerinden yapılan halk oylamasıyla ödüle hak kazanan isimlerin belirlendiği yarışmada, gecenin özel konuğu dünyaca ünlü tasarımcı Tommy Hilfiger’dı. 

Sunuculuğunu Burcu Esmersoy ile Cansel Elçin’in üstlendiği gecede, Elle Style Stil İkonu ödülü Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Valide Sultan karakteriyle dikkat çeken Nebahat Çehre’ye giderken, Elle Style Erkek Oyuncu ödülünün sahibi aynı dizinin Pargalı İbrahim Paşası Okan Yalabık oldu. En iyi kadın oyuncu ödülü ise Tuba Büyüküstün’e gitti. Müzik dalında ise Erkek Müzik Starı ödülünü Mor ve Ötesi’nin vokali Harun Tekin alırken, rock yıldızı ödülünü aldığı sırada tutuklu gazetecilerle ilgili bir de konuşma yaptı. Kadın Müzik Starı Ödülü ise 2011 yılına damgasını vuran Sıla’ya layık görüldü. İnternet üzerinden yapılan oylamanın diğer kategorilerinde en iyi iş kadını ve en iyi iş adamı ödülleri Gülden Yılmaz ve Akın Öngör’e gitti.

Jürinin oyuyla ödül kazanan diğer ünlüler
Elle Style Yılın Mücevher Tasarımcısı: Ece Şirin
Elle Style Yılın Fotoğrafçısı: Ayten Yılmaz
Elle Style Yılın Genç Moda Tasarımcısı: Ersöz Ata
Elle Style Yılın Tasarımcısı: Arzu Kaprol
Elle Style Yılın Mekânı: Salt

Jüri özel ödülleri:
Modanın önde gelen bloggerı: Garance Dore
Moda Fikir Önderi: Lisa Birnbach
Moda Yaşamboyu Başarı Ödülü: Tommy Hilfiger
Akmerkez Özel Ödülü Moda Vizyoneri: Scott Schuman