Cem Yılmaz sözlük yazarlarını tek tek ağırladı

Cem Yılmaz sözlük yazarlarını tek tek ağırladı
Cem Yılmaz sözlük yazarlarını tek tek ağırladı
Ekşi Sözlük, 12'inci yaşgününü Hilton Otel'de kutladı. 4 bine yakın yazarın katıldığı gecede Cem Yılmaz yazarlarla özel bir odada görüştü
Haber: ELİF EKİNCİ - elif.ekinci@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim’den Harbiye’deki Hilton’a doğru yürüyoruz. Ekşi Sözlük’ün 12’inci yaşını Hilton’da, sayılarının 5 bini bulması beklenen sözlük kullanıcısıyla birlikte kutlayacağız. Kapının önündeki kuyruk 1990’da Moskova’ya açılan ilk McDonalds’ın önünde oluşan kuyruktan hallice. Bir süre sabrettikten sonra bir şekilde içeri giriyoruz. Kutlamanın, saat 18.00’de Cem Yılmaz ’ın ‘sözlükçüler’ için hazırladığı sürprizle başlaması gerek. Ancak Cem Yılmaz’ın salona iştiraki üç saat gecikmeli oluyor. Sahneye çıkıp şakalar, komiklikler yapması beklenen Yılmaz, gece için farklı bir konsept hazırlamış: Kutlama alanının bir köşesine kurulan odaya oturup tek tek sözlükçüleri ağırlamak! Ve bonus olarak: Fotoğraf çektirmek. Odanın kapısının önündeki kuyruktan bahsetmeme gerek yok sanırım!
Bu sırada, Cem Yılmaz’la özel bir görüşme yapmak istemeyenlerse memnuniyetsiz yüzlerle, 90’lar pop müziği eşliğinde, sağda solda bağdaş kurarak oturup Bedük’ün sahneye çıkmasını bekliyor. Hilton’un lüks zeminine pek yakışmayan bu görüntü, Ezgi Mola’nın sahnede belirmesiyle nihayet son buluyor. Ardından sahneye çıkan Bedük ve dansçılarının performansı sözlükçüleri kendine getiren hamle oluyor. Bedük’ün havaya soktuğu kitleyi daha da coşturan Yılmaz Özdil’e göndermeler içeren konuşmasıyla sözlüğün kurucusu Sedat Kapanoğlu (ssg) oluyor. “15 Şubat 1999, ekşi sözlük kuruldu”diye başlayıp “12 Şubat 2011, hâlâ bir Ferrari ’m yok!” diyerek bitirdiği konuşması, ironiden anlayan nesillerce büyük alkış alıyor. Ve gece Yahel’in konseriyle son buluyor.
Ekşi sözlük 12. yaşını böyle kutladı, daha nice yaşlara...