CUMARTESİ 10'LUSU

CUMARTESİ 10'LUSU
CUMARTESİ 10'LUSU

1) Fatima Spar ve caz arkadaşları
Türk caz sanatçısı Nihal Şentürk ve Avusturyalı, Ukraynalı, Makedon ve Sırp sanatçılardan oluşan, Fatima Spar & Die Freedom Fries’ın New Orleans swing, gypsy, pop ve punk arasında gidip gelen özgün besteleriyle eğlence garanti.
Fatima Spar & Die Freedom Fries, Ankara Saklıkent, 22.00

2) Bursa’da ‘sert’ gece

 Türk rock müziğinin “sert” ismi Ogün Sanlısoy, Bursa sahnesinde. Sanlısoy’dan, eleştirmenlerden iyi not alan son albümü ‘Ben’den yeni şarkılarını dinlemek açısından iyi bir fırsat.
Ogün Sanlısoy, Bursa Resimli Bar, 22.00

3) Anadolu’nun ‘Hayal’i
Anadolu yakası bugün, DJ U.F.U.K. ile caz ve funk melodiler eşliğinde Şaşkınbakkal Hayal Kahvesi’nde eğlenebilir. Anadolu yakasında keyifli bir cumartesi akşamı için ideal bir etkinlik.
DJ U.F.U.K, İstanbul Şaşkınbakkal Hayal Kahvesi, 22.00

4) Anadolulu solistler sahnede
Bu gece, pamuk tarlasında çalışan işçiler, koyun güden çobanlar, fındık toplayan kadınlar perdede türkülerini söyleyecek, Nezih Ünen Band sahnede canlı performansla onlara eşlik edecek. Farklı bir deneyim dinleyicileri bekliyor.
Anadolu’nun Kayıp Şarkıları, İstanbul Garajistanbul, 22.00

5) Neşeli ve hayat dolu bir konser
Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, sizi neşeli ve hayat dolu bir dünyaya davet ediyor. Latin müzik dünyasına ilgi duyuyorsanız, sıkça yenilenen hareketli repertuvarıyla Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, favori gece eğlencelerinizden olmaya aday.
Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, İstanbul Ghetto, 23.00

6) Nostalji ablukası
Nujazz’ın başarılı İngiliz ismi Nostalgia 77, altı kişilik orkestrasıyla, yeni albüm ‘The Sleepwalking Society’nin turnesi dahilinde Tamirane’ye uğruyor. Nostalgia 77 Live öncesinde ise Büyük Ev Ablukada yarı-akustik bir performansla sahnede olacak.
Nostalgia 77 Live & Büyük Ev Ablukada, İstanbul Tamirane, 21.00

7)Senfonik gece
Kuşağının en saygın şeflerinden Yunanlı sanatçı Myron Michailidis ve çok yönlü sanatçı Janis Vakarelis, Bilkent Senfoni Orkestrası konserinde buluşuyor. Klasik müzik düşkünü Ankaralılar için iyi bir alternatif.
Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Bilkent Konser Salonu, 20.00

8) Macbeth sahnede
Shakespeare trajedisi Macbeth Kemal Aydoğan yönetiminde sahnede, İlker Aksum Macbeth rolünde. İzlemek için başka bir bahaneye gerek yok galiba...
Macbeth, İstanbul Oyun Atölyesi, 20.30

9) Zakkum mevsimi
Zakkum, yeni albümü ‘13’ün lansman turnesi kapsamında Afyon’da. Zakkum’un yepyeni şarkılarını duymak için iyi bir fırsat.
Zakkum, Afyon Kocatepe Üniversitesi
Sosyal Tesisleri, 20.00

10) Salon’da indie çalacak

 İrlandalı indie-rock topluluğu Villagers’ı Salon’da ağırlayacağız. Klasik bir Salon konseri olacak; kaliteli müzik, dozunda eğlence.
Villagers, İstanbul İKSV Salon, 22.00