Cumartesi 10'lusu

Cumartesi 10'lusu
Cumartesi 10'lusu
'Yanık' sesiyle güney ve doğulu ezgileri birbiriyle harmanlayan Kudüs doğumlu Yasmin Levy, genç yaşına rağmen Ladino şarkılarının önde gelen sanatçıları arasında.

1)Yanık sesli Levy 
‘Yanık’ sesiyle güney ve doğulu ezgileri birbiriyle harmanlayan Kudüs doğumlu Yasmin Levy, genç yaşına rağmen Ladino şarkılarının önde gelen sanatçıları arasında. Sefarad müziğinin yetenekli temsilcisi Yasmin Levy’nin Ankara konseri, Ankaralılara şiddetle tavsiye edilir.
Yasmin Levy, Ankara MEB Şura Salonu, 21.00

2)Efsane garaj’da
80’lerin en önemli elektronik müzik figürlerinden Gudrun Gut, Temps D’images Festivali dahilinde İstanbul’da. Festivale özel, görsel sanatçı Sonja Bender ile ortak bir çalışma hazırlayan Gudrun Gut’un konserinden önce ise Almanya’dan enerjik ve eğlenceli Farfara sahnede olacak.
Gudrun Gut, İstanbul Garajistanbul, 22.00

3)Kalemler buluşuyor
Mezopotamya’nın tarihi mekânlarından Nusaybin kapılarını edebiyata açıyor. Eğitim-Sen Nusaybin Temsilciliği organizasyonunda Duhok Yazarlar Birliği, Kalem Kültür ve İstanbul Kürt Enstitüsü desteğiyle usta kalemler izleyiciyle buluşuyor.
Mezopotamya Kalemler Buluşması, Mardin

4) Pinhani Bursa’da 2006’da yayımladıkları ilk albümleriyle iyi bir çıkış yakalayan, sonra da ‘Kavak Yelleri’ sayesinde zihnimizin alt katmanlarına iyice yerleşen Pinhani, Bursa sahnesinde.
Gruba Akın Eldes ve Cem Aksel gibi müzisyenler de eşlik edecek.
Pinhani, Bursa Resimli Bar, 22.30

5) Cem Adrian’ın masalları İki yıl aradan sonra son albümü ‘Kayıp Çocuk Masalları’yla piyasaya dönen yetenekli müzisyen Cem Adrian, bu gece yeni-eski şarkılarını seslendirecek. Adrian’ı sevenlere canlı performansı önerilir.
Cem Adrian, İstanbul Olimpia
Event Hall, 21.00

6) İndigo’da bir şövalye
Yaptığı sayısız prodüksiyon ve remix’le dans müzik listelerini altüst eden, elektronik müziğin şövalyesi Mark Knight, bu gece İstanbul’u sallamaya geliyor. Çağdaş performansları ile dans pistlerini kasıp kavuran, günümüz dans müziğinin dinamiklerini, seyirci ile iyi bir uyum içersinde kullanan Knight’ın performansı kaçmaz!
Mark Knight, İstanbul İndigo, 23.00

7) Onun sahnesi iyi!
Sahne performansı dillere destan Nev’i henüz canlı izlemediyseniz, bu konseri kaçırmayın. Hüzün, coşku, efkar, neşe...
Ne hissedeceğinizi şaşıracaksınız!
Nev, İstanbul Romeo Juliet
Performance Hall, 22.00


8) Yılların eskitemediği ses: Leman Sam Yılların eskitemediği Leman Sam, uzun zaman sonra tekrar İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Sam’ın tatmin edici sahne performansı ve nostalji yaşatacak tüm eski şarkıları bu konserde!
Leman Sam, İstanbul Mask Live, 21.00

9) On yüzbin baloncuk Sihirli baloncuk gösterisi ‘Bubble Show’ Çocuk Bayramı’nda iyi bir seçenek olabilir. Işık ve lazer eşliğindeki gösteride ebeveynlerin de sıkılacağını sanmıyoruz.
Bubble Show, İstanbul Haliç Kongre Merkezi, 12.00/ 19.00

10) Karanlık ve Tricky Trip-hop’un Bristol’lü temsilcilerinden İngiliz müzisyen Tricky, Massive Attack’tan ayrıldıktan sonra solo kariyerine devam etmişti. Tricky şimdi, 2010 yılında yayımladığı dokuzuncu albümü ‘Mixed Race’in ardından İstanbul seyircisiyle buluşuyor. Tricky’nin karanlık vokallerine canlı tanık olun.
Tricky Mixed Race Tour, İstanbul Ghetto, 22.30