Fazıl Say'ın tweetleri sosyal medyayı karıştırdı

Fazıl Say'ın tweetleri sosyal medyayı karıştırdı
Fazıl Say'ın tweetleri sosyal medyayı karıştırdı
Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın Twitter'da İslam dini ile ilgili yazdığı tweetler sosyal medyada günün konusu oldu.

Fazıl Say twitter hesabından "Irmaklarindan saraplar akacak diyorsun, cenneti ala meyhane midir? Her muminine 2 huri verecegim diyosun, cenneti ala kerhane midir? Bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?" tweet'ini paylaştı. Pek çok Twitter kullanıcısı Fazıl Say'a tepki gösterirken Fazıl Say kendisine gelen destek mesajlarını retweetledi. Say ardından da "Muezzin 22 saniyede okudu aksam ezanini yahu. Prestissimmo con fuco!!! Ne acelen var? Sevgili? Raki masasi?" tweetini atınca sosyal medyanın gündemine yerleşti.

EROL KÖSE'DEN TEHDİT
Fazıl Say'ın bu mesajlarına tepki gösteren Erol Köse, "Bu Fazil Say 'ın küçükken topu inşaata kaçmış.... O yuzden hep salyalı...." mesajını takipçileriyle paylaştı. Köse daha da ileri giderek, "Rabbim seni çarpmış ama emin ol ilk gördüğümde ben de çarpacam seni sen kimsin de Fazil Say ulvi degerlerle dalga geçmektesin!!!" diye yazdı. 

EN SERT TWEET ŞAMİL TAYYAR'DAN
Fazıl Say’a en sert tepkilerden biri ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Tayyar twitter hesabından şunları yazdı:

Kuran'ın seçmeli ders olmasına içerleyip kutsal kitabımız ve ezana küfreden insan kılığındaki Fazıl Say, hangi kerhanede dünyaya geldi?

Kızanlara söyleyim; o zat Kuran'daki cennet için kerhane veya meyhane mi diye soruyor. Ben de ona soruyorum nerde doğdun kerhanede mi?


  http://www.radikal.com.tr/1084112108411249

  YORUMLAR
  (49 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bi bakın. - Ugurkarac

  Fazıl Say.! Eyvallah Avrupa'da Dünya'da tanınmış bir insan.Biz değerini bilmiyoruz ülke olarak ona da tamam. Tamam adam x large. Zaten bu adamın inançsız olduğunu biliyoruz. Sağolsun ikide bir dile getiriyor. Daha çok göz önünde duyuyoruz görüyoruz falan. Yazmış etmiş. Ki bence dini değerlere ve hatta yaradana laf etmek. Onun haddine değil. Ama burada Fazıl Say'n yaptığı yanlış diyenlerin yorumları öyle bir eksileniyor ki aklım şaştı. Beyler müslüman ülkedeyiz. İstemiyorsanız. Bakın Komşu Yunanistan Hristiyan. Güle güle derim size. Müslüman ülkede böyle laflar edilemez. Gerici bellediniz bizi. Ben ateistim,deistim demek coolluk oldu. Beyler kusura bakmayın. Sıradan sizsiniz. Sıradanların önünde bayrak flama taşıyanısınız.

  görece,1umut2,Akılı Sanmak,Çok Bilmişlik. - Clear

  görece haMfendi,tarihe hangimizin nasıl geçeceğini bilemem ama zaten umursadığım da yok,çok hevesliysen Fazıl Say abinle birlikte sen,aynı sayfada yer alabilirsin,bence hiç sakıncası da hiçbir manası da yok zaten...1umut2,yazdıklarının yavanlığı,çok kısa yanıt vermeme neden olacak.Yorumumu biraz daha sindirerek oku;orada "senin bildiğin, kendine yetmez" diye bir söz göreceksin.Sanırım yeterli cevaptır.Şimdi gelelim adını vermeyeceğim ve kendisine değer verdiğim bir yorumcunun,sözlerinin arasına sıkıştırdığı kinaye sözcüklere...Birilerinin hatalarını düzeltmek,ne çok bimişliktir ne de kendini akıllı sanmaktır.Sadece doğrudan yana olmaktır.Zaten bunu,benden çok kendisi yapmaktadır ve benim takdirimi de bu yüzden kazanmaktadır.Üstelik bu nedenle benden kendisine kinaye değil zaman zaman övgü gelmiştir.Şimdi "acaba erken davranıp hakkında yanlış değerlendirme mi yaptım" diye kendi kendime soruyorum.İsterim ki bulacağım yanıt "evet" olmaz.

  nyoped - momentum

  Yazdıklarımın "sorgulayıp sorgulamamakla" hiç bir ilgisi yok, ezber sözcüklerle konuşuyorsunuz. Hurilerin kaç tane, şarabın akollü mü olduğuna, meleklerin flütle ne çaldıklarına falan hiç kafa yormadım, doğru. Bunlar bir "sorgulama" eylemine nasıl konu olabilir? Hurilerin etek boyunu falan mı tartışacaksınız? Bir inanan için çocukça öncelikler bunlar. Daha ciddi şeyler var kafa yoracak.

  haklıyken hakkızlığa düşmek.. - citoles

  şamil tayyar böyle bir üslüpla dünya üzerinde hiçbir konuda hak iddia etmesin, etsede nafile.. bazen ağızlar ayar çekilmeyi bekler...

  bu ne seviyesizlik - mzz

  milletvekili de böyle küfrediyorsa hem de müslüman bir partinin vekili. artık ne söylenebilir ki.

  Seviye super - editt

  Fazil Say'in bu sorulari gercek cevaplarini ogrenmek icin sormadigi belli.Hadi durust olalim , niyetinin bagciyi dovmek oldugu apacik ortada.Peki ona cevap verenlerin usluplarina ne demeli.Biri Say'in fiziksel ozelliklerine dil uzatmis.Soruyorum ona bu ozellilleri veren Allah degil mi Erol Kose.Yaptiginizin adi yaratilanla dalga gecmek olmuyor mu? Samil Tayyar ise Fazil Say'in annesinin kerhanede calistigini ima ediyor.Bir kadinin namusu hakkinda iddiada bulunup da bunu kanitlayamayanlarin ne agir bir gunah isledigi ve sahitliklerinin de olene kadar bir daha kabul edilmeyecegi Kur'an'da yazilidir.Gorunen o ki Fazil Say kuyuya bir tas atti ama tasi cikarmaya gelenler de pek akilliya benzemiyor.

  yanındayız,arkanda filan diil! - act

  Harikasın Sayın Say.Bu tepkiler aslında anlayamdıklarından ya da farklı düşündklerinden diil.Güçlü olanın karşısında durabilme yürekliliğinin olmayışından.Yolundan sakın dönme.Senin gibiler az değil ama tabi diğerleri bizden çok.E malum zor ;)