'Hayat ve hayal karışıyor'

'Hayat ve hayal karışıyor'
'Hayat ve hayal karışıyor'
Yönetmen Ferzan Özpetek ve 'konuk oyuncu' Cem Yılmaz, Şahane Misafir'in basın gösteriminde gazetecilerle buluşup filmi anlattı

Ferzan Özpetek’in Cem Yılmaz’ın da rol aldığı son filmi ‘Şahane Misafir’in basın gösterimi dün yapıldı. Gösterimin ardından Özpetek ve Yılmaz soruları yanıtladı. Özpetek, hayallerle gerçeğin iç içe geçtiği filmiyle ilgili olarak “ Hayat mı, hayal mi” sorusuna “İkisi birbirine karışıyor. Benim de çok başıma gelir” sözleriyle yanıt verdi.
Cem Yılmaz’a ise İtalya ’da çekilen bir filmde rol almasıyla ilgili duyguları soruldu. Yılmaz, bu soruya “Çok yabancı değil. Set psikolojisi her yerde benziyor. Yalnız çalışma saatlerinin daha konforlu olduğunu söyleyebilirim” şeklinde yanıt verdi.
Bir soruyu yanıtlarken Cem Yılmaz’ın filmde misafir oyuncu olarak rol aldığını belirtmesi üzerine, rolünü yavaş yavaş arttırdığına dair yapılan espriler gülüşmelere neden oldu. Ferzan Özpetek filmi söz konusu olduğunda ‘ yemek ’ten konuşmamak olmazdı. Haliyle konu döndü dolaştı ve filmlerindeki yemeklere geldi. Yılmaz, filmin setinde daha iyi yiyecekler beklediğini ancak her sabah kahvaltı olarak boş bir pizza geldiğini anlattı: “Sabahın 5’inde makyaj için sete gidiyoruz. 06.30 gibi boş pizza geliyor. Anlı şanlı aktörler o hiçbir şeysiz pizzaları kemiriyor.”
Özpetek bunun klasik bir İtalyan yiyeceği olduğunu vurgularken Yılmaz, “Fellini’den günümüze İtalyan sinemasının bir sorunundan bahsediyorum” dedi.