Kadir İnanır tekrar setlerde

Kadir İnanır tekrar setlerde
Kadir İnanır tekrar setlerde

Usta oyuncu Kadir İnanır setlere geri dönüyor. Mart ayında bir fıtık ameliyatı geçiren, ardından sol akciğerinde tümör tespit edilen İnanır tedavisinin ardından, yönetmen Ahmet Sönmez’in ilk sinema filmi ‘Elveda Katya’da başrolü üstlenmeye hazırlanıyor. Çekimleri mayıs ayında başlayacak Türk-Rus ortak yapımı ‘Elveda Katya’da Kadir İnanır’a, Caner Cindoruk, Rüçhan Çalışkur, Belgin Erdoğan, Beliz Aksoy ve Yeliz Şar eşlik edecek. Senaryosu Nalan Merter Savaş imzalı filmin senaryo danışmanı ise Cem Başeskioğlu.
Filmin hikâyesi, yönetmen Ahmet Sönmez’in ağabeyi Osman Sönmez’in Katya isimli genç bir kadınla tanışmasıyla başlıyor. Ahmet Sönmez tarafından perdeye aktarılan bu gerçek hikâye, Türk bir kaptan ve Rus bir kadının kısa aşk hikâyesinin sonunda dünyaya gelen, hayatını yetimhanede geçiren ve Sovyetler’in yıkılmasının hemen ardından babasını aramak için Trabzon’a gelen Katya’nın etrafında gelişiyor. Filmde, Kadir İnanır, evli ve çocuklu, mutaassıp Yunus Kaptan rolünde izleyici karşısına geçecek, Katia karakterine ise Rus oyuncu Kristina Asmus hayat verecek. Trabzon ve Rusya’nın Soçi kentinde çekilecek filmin, iki ülkede de Eylül 2012’de vizyona girmesi planlanıyor.


  http://www.radikal.com.tr/108727810872781

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Azalan mimik ve jestlerle zor - Vadideki Adam

  Gülüşü efsane, estetiği Allah'ın lütfu bu az görülen sanatçının sanat değeri olan sekiz on filmi var, diğerleri bükülmez bilek kudretiyle vuran kıran dağıtan. Ne yazık ki Kadir İnanar 'da fizik avantajıyla bu noktaya gelenlerden. Kadirizm diye yaygınlaştırılmak istenen imaj derin bir sanat akımından gayrı durmadan asık yüzle duran ve birazdan fırça atacak bir imaj. Bu değerli sanatçı artık her yere çöplüğe bakar gibi bakıyor ve genellikle mimiklerde nekes, davranışta nobran bir duruşu var. Son dizilerde pek tuttuğu söylenemez. Fakat gerileyen jest ve mimiklerine göre rol verildiğinde sanırım eski şöhretiyle götürebilir.