Memleketten 'ünlü evlat' manzaraları

Memleketten 'ünlü evlat' manzaraları
Memleketten 'ünlü evlat' manzaraları

Oğulcan Engin

Magazin gündemi iki ünlü ismin iki ünlü çocuğuyla meşgul şu ara... Ali Ağaoğlu'nun oğlu Alican'ın babası tarafından parçalanan tekne haberini, İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo'nun Berklee Koleji'ne doğru yola çıkması izliyor. Alican ve İdo vesilemiz oldu, bebeklikten itibaren kameralar eşliğinde büyüyen en ünlü 'evlatları' anımsadık...
Haber: Ece Çelik / Arşivi

Gazetecilerden ambulansla kaçmak zorunda kaldı
Melisa-Engin Can Ural: Hakan Ural ile şarkıcı Sibel Can’ın çocukları olan Melisa Ural ve ağabeyi Engin Can Ural yıllardır haberleri çıkan çocuklardan. Melisa Ural’ın annesi gibi kilo probleminin olması ve annesinin onu zayıflama kampına göndermesiyle 10 kilo verip sağlığını bozması tartışmalara yol açmıştı. En son Reina’dan sarhoş çıkıp gazetecilerden ambulans yardımı ile kaçtığı haberlerine ana yüreği Sibel Can dayanmamış ve “Basın Melisa’yı ve Zehra’yı rahat bıraksın” demişti. Engin Can ise Miami Üniversitesi’ni kazanıp ABD’ye taşındı. 19’uncu yaş gününde Sibel Can’ın 18 bin dolar değerindeki Panerai marka saati hediye etmek için Miami’ye uçtuğu da son dönemin haberlerinden.

Herkes ondan çok güzel bir kız olmasını bekliyor!
Zehra Çilingiroğlu: Hülya Avşar ile Kaya Çilingiroğlu’nun tek çocukları. 1998’de dünyaya geldiği andan itibaren göz önünde olan Zehra’nın kilo alması, vermesi, tenis oynaması, huysuzlukları 15 yıldır hep haber ... Hülya Avşar’ın kendisini Türkiye ’nin en güzel kadını ilan etmesi Zehra’nın omuzlarına da bir yük bindirmiş durumda. Ekşisözlük’te hakkında ‘Doğmadan ünlü olan lolita’ gibi yorumlarla rastlamak mümkün. 11 yaşındayken iri yapısı konuşuluyordu. 14’üne geldiğinde sürdüğü allık bile haber oldu, “Güzellikte annesini sollayacak” yorumları artıyordu. Anne-babasının boşanma sürecinde haberciler, Zehra’nın gözlerine zoom yapıp, fona hüzünlü müzikler vererek haberler yapıt. Zehra nisanda İstinye Park’ta bir kız arkadaşıyla kavga edince birinci sayfalara yerleşmişti.

Minik Serçe’nin oğlu olmak kolay değil
Mithat Can Özer: Sezen Aksu’nun 1981 yılında Sinan Özer ile olan evliliğinden aynı yıl doğan Mithat Can Özer, Aksu’nun tek çocuğu. Sezen Aksu gibi herkesin koşulsuz şartsız sevdiği bir ismin çocuğu olmanın da kendince bir ağırlığı var elbet. Herkes annesinin şarkılarına ölüp biter, genç şarkıcılar annesinden şarkı almak için kapılarda yatarken Mithat Can ‘O kadın’ın oğlu. Sanat dünyasıyla iç içe geçen bir çocukluğun sonunda müzisyenliği seçen Mithat Can, İngiltere’de aldığı eğitimin ardından Türkiye’ye dönüp müzik kariyerine başladı. Her ne kadar kendi halinde takılma yanlısı olsa da magazin âleminden kurtuluş yoktu; yaşadığı aşklar gözlerden kaçmadı. Kasları bile haber oldu, en ‘bomba’ gelişme ise plajda cazcı sevgilisi İlhem’in poposuna öpücük kondurmasıydı. Özgü Namal ve Nurgül Yeşilçay gibi daha dikkat çekici ‘ünlülerle’ birlikte olduğu dönemlerse isminin haber değeri kat kat arttı. Mithat Can Özer her ne kadar hâlâ ‘Sezen Aksu’ ismi eşliğinde anılsa da başta annesi ve Tarkan olmak üzere pek çok müzisyene de şarkılar veren, kendi yolunda ilerleyen bir isim.

Annesinin bir tanesi, magazinin gözdesi
Oğulcan Engin: ‘Türkiye’nin en güvenilen kadınının’ oğlu olmak kolay değil. Seda Sayan’ın futbol adamı Sinan Engin’den olan oğlu Oğulcan Engin, babası gibi futbolcu olma yolunda. Bir süre Beşiktaş ’ın altyapısında top koşturduktan sonra Kasımpaşa’da forma giyen Oğulcan, gazetecilerinin sevdiği figürlerden. ‘Annesinin bir tanesi’ genç bir adam oldu olalı adı ünlü kadınlarla. En son Atiye ile olduğu iddia edilirken, Hülya Koçyiğit’in torunu Aslışah Alkoçlar ile kameralara yakalanması diğer dedikoduyu yalanladı. Annesinin oğluna 600 bin lira değerinde bir Lamborghini Gallardo alması ise “Bu yaşta çocuğa bu kadar pahalı araba alınır mı?” tartışması başlatmıştı.

Hangi ara boyu 1.90 oldu anlamadık...
İdo: Tatlıses ve Derya Tuna’nın tek oğlu. Asıl ismi İbrahim ama biz onu açılımı ‘İbrahim ve Derya’nın oğlu’ olan ismiyle tanıyoruz. Bugün 20 yaşında olan İdo, magazin programları sayesinde gözümüzün önünde büyüyen çocuklardan da olsa, babası vurulduğunda çekilen görüntüleri herkesi şaşırtmıştı. ‘Hangi ara 1.90 küsur boyuna eriştiği’ merak edildi. Gerek göğsündeki ‘Derya’ dövmesiyle, gerek koluna ‘dövdürdüğü’ babasının portresiyle sosyal medyanın gündeminde oldu. İdo’nun Twitter profili de ilgi çekici. Kimlik bölümüne, ‘Şanlıurfalı, Türk vatandaşı’ yazan İdo’nun adı son dönemde Ebru Şancı’yla anılıyor. Caz albümü yapmak istediğini açıklayan İdo, karar değiştirip babasının izinden yürüdü ve arabesk çizgisine kaydı.