Sanat dünyası Lütfi Kırdar'da buluştu

Sanat dünyası Lütfi Kırdar'da buluştu
Sanat dünyası Lütfi Kırdar'da buluştu

Sanat, ve medya dünyasının tanınmış isimleri önceki gece Harbiye’ye çıkarma yaptı. Zira Lütfi Kırdar, iki ayrı salonunda aynı saatlerde iki büyük açılışa/galaya ev sahipliği yaptı.
Anadolu Salonu’nu Çağan Irmak’ın son filmi ‘Dedemin İnsanları’nın Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen galası, Rumeli Salonu’nda ise Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul ’un açılışı vardı. Galada film ekibi tam kadro hazır bulundu. Galadan elde edilen gelirle 1000 çocuğun bir yıllık eğitim masrafı karşılandı.
Contemporary İstanbul’un açılışında ise yaklaşık 3 bin kişi vardı. Açılışa Leyla Alaton, Demet Şener, Ece Sükan, Eda Taşpınar, Tuğçe Kazaz, Erol Evgin, Murat Evliyaoğlu, Tansa Mermerci, Tolga Savacı, Nermin Bezmen, Mustafa Taviloğlu gibi isimler de katıldı ve galeri standlarını tek tek inceledi.
Gala ve açılış sonrası, her iki etkinliğin katılımcıları Lütfi Kırdar’daki ‘ Parti Çadırı’nda buluştu. 42’si yurtdışından 90 galerinin standında 526 sanatçının yaklaşık 3 bin eserinin sergilendiği Contemporary İstanbul, 27 Kasım’a kadar görülebilir.