Velayet savaşı kapıda

Velayet savaşı kapıda
Velayet savaşı kapıda

Hollywood ’un gözde çiftlerinden Tom Cruise - Katie Holmes’un aldığı boşanma kararının ardından her gün yeni bir söylenti çıkıyor. En sık dillendirilen gerekçe, Holmes’un Tom Cruise’un Scientology tarikatıyla ilişkisinden rahatsız olması.
Çiftin zaten bir süredir ayrı yaşadığını ve hiç de sanıldığı gibi mutlu olmadığını öne süren The Daily Mail gazetesine göre Katie Holmes’a yakın bir kaynak “Kate delirdiğini, robota dönüştüğünü hissetmeye başladı. Tom ile evliyken çok değişti, enerjisi kalmayan birine dönüştü” dedi.
Medya patronu Rupert Murdoch da dün attığı tweet’te çiftin boşanma kararıyla yeniden gündeme oturan Scientology tarikatında ‘çok para döndüğünü’ ve Cruise’un tarikatta hiyerarşik olarak ikinci ya da üçüncü kişi olduğunu ima etti. Murdoch, tarikat üyelerini ‘tüyler ürpertici ve şeytani’ olarak tanımladı.
Bir söylenti de Cruise’un, Suri’yi tarikatın organizasyonu ‘Sea Org’a göndermeyi planladığı ve Holmes’un bunu engellemek için boşanmak istediği yönünde. 2006’da evlenen çiftin evlilik anlaşmasına göre Holmes, evliliğin her yılı için 3 milyon dolar olmak üzere, 15 milyon dolar alacak. Holmes’un Suri’nin velayeti için güçlü avukatlar tuttuğu söyleniyor. Holmes’un son günlerde iki gizemli adam tarafından izlendiği de söylentiler arasında.